Odpowiedzialność społeczna

Multiagencja Ubezpieczeniowa: ubezpieczenia zdrowotne, na życie, turystyczne, samochodu - Unilink SA / Odpowiedzialność społeczna / Wspieramy fundację "Organiści"

Wspieramy fundację "Organiści"

Miło jest nam poinformować, iż Spółka UNILINK SA zaangażowała się w działalność charytatywną i jako ambasador Fundacji im. Bartka Kruczkowskiego ORGANIścipodjęła się propagowania transplantologii (przeszczepów organów). Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z informacjami poniżej.

Mamy nadzieję, iż tak samo jak my – spojrzą Państwo zupełnie inaczej na świat i to co możemy w nim jeszcze zrobić, nie tylko dla siebie ale również i dla innych.

Transplantologia organów
Przeszczepy organów stały się rewolucją w medycynie. W ostatnich latach stajemy się świadkami bardzo różnych, wielkich wydarzeń z tego zakresu w naukach medycznychi biologicznych, które zmieniły podejście do człowieka chorego. Transplantologia organów stała się rzeczywistą metodą terapii i jest to niewątpliwie rewolucja w dziedzinie medycyny ale i nie tylko. Jest to również rewolucja w ludzkim pojmowaniu życia.

Transplantologia w Polsce pod względem doświadczenia lekarzy niczym nie odbiega od doświadczeń Państw wysokorozwiniętych medycznie. Mamy przystosowane szpitale, wyspecjalizowaną kadrę. Jednakże, w naszym kraju wciąż są duże opory przed oddawaniem narządów do przeszczepu. Głównym powodem braku odpowiedniej ilości przeszczepów jest brak świadomości ludzkiej. Dopóki nas to nie dotyka to nie myślimy co się stanie z naszym ciałem po śmierci. A nawet po śmierci możemy pomóc innym. Wystarczy jeśli przy sobie zawsze będziemy mieli Oświadczenie Woli – małą kartkę papieru znaczącą tak wiele.

Oświadczenie Woli to zgoda na pobranie naszych narządów w momencie śmierci klinicznej. Niestety w Polsce Oświadczenie Woli to nie wszystko. Zadbajmy również o świadomość naszych bliskich – pomimo naszej Woli to do nich należy ostatnie słowo w zakresie zgody na pobranie organów. Nie pozostawiajmy ich w tej trudnej decyzji samych i wskażmy im odpowiedni kierunek.

Wraz z Fundacją ORGANiści chcemy propagować wśród naszych Agentów, ich rodzin, przyjaciół i znajomych świadomość co to jest transplantologia oraz jak ważna jest pomoc w tym zakresie. Każdy z nas życzyłby sobie żyć wiecznie i nigdy nie stawać przed wyborem czy zgodzić się na transplantację czy też nie.

Dlaczego akurat Fundacja ORGANiści?
Chcemy pomagać tym, którzy są nam bliscy. Założycielem Fundacji jest Pani Jolanta Kruczkowska – wieloletni Agent Unilink. W 2010 roku, po tragicznej śmierci jej syna Pani Jola zdecydowała się na transplantację organów dla 6 osób, tym samym ratując ich życie. Nie każdy z nas zdecydowałby się na taki krok w obliczu tak wielkiej tragedii. Unilink chce wspierać jej działania, chcemy przybliżyć Państwu czym jest transplantacja organów i jak niewiele trzeba aby pomagać innym.

Masz pytanie? Napisz do nas! Czekamy na Twój kontakt.
Click to unlock the map
Unilink SA Lider Ubezpieczeń
Insurance service
Voxen
© 2019 CENTRALA UNILINK SA. Realizacja: ActiveDesign Polityka cookies

Unilink S.A. z siedzibą w Warszawie (02-284), al. Krakowska 2, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000341057, NIP 113-23-98-690, kapitał zakładowy w wysokości 548 053,00 zł, opłacony w całości.