UniBlog

Multiagencja Ubezpieczeniowa: ubezpieczenia zdrowotne, na życie, turystyczne, samochodu - Unilink SA / UniBlog / Consultia dołącza do Grupy Unilink!

Consultia dołącza do Grupy Unilink!

Dzięki akwizycji agencji Consultia Grupa Unilink coraz bliżej długoterminowego celu 2 mld złotych przypisu w 2021 r.

2 sierpnia 2019 r. Unilink S.A., dotychczasowy lider rynku multiagencji ubezpieczeniowych w Polsce, sfinalizował transakcję zakupu Consultia Sp. z o.o., jednej z największych ogólnopolskich agencji ubezpieczeniowych, z przypisem składki zrealizowanym na poziomie niespełna 210 mln złotych (w 2018 r.). W wyniku transakcji Grupa Unilink już dziś pracuje z siecią 12.000 Agentów Ubezpieczeniowych w całym kraju, a prognozowany na koniec 2019 roku przypis szacowany jest między 1,3 a 1,5 mld złotych. Tym samym Grupa Unilink przybliża się do zrealizowania długoterminowego celu, jakim jest 2 mld złotych przypisu w 2021 r.

 

Dzięki transakcji, Unilink S.A. będzie największym lub wiodącym partnerem dla wszystkich Towarzystw Ubezpieczeń w kraju, jednocześnie dysponując największym zapleczem organizacyjnym wspierającym pracę Agentów Ubezpieczeniowych w terenie i w Centrali.

 

„Naszą misją jest  konsekwentne budowanie najlepszej i największej Multiagencji w kraju. Najlepszej jakością oferty i serwisu dla Agentów Ubezpieczeniowych oraz solidnością i wiarygodnością dla Towarzystw Ubezpieczeń. Wierzymy, że właśnie połączenie dynamiki, wiedzy i doświadczenia Unilink i Consultia znacząco przybliża nas do tego celu. Wykorzystanie tego, co do tej pory było najlepsze w obydwu agencjach będzie stanowić naszą istotną przewagę konkurencyjną w przyszłości. W dobie zmieniającego się dynamicznie rynku i wyzwań, jakie stawiają chociażby zmieniające się obowiązki regulacyjne, wyłącznie podmioty posiadające odpowiednie zaplecze organizacyjne, ludzkie, finansowe i technologiczne będą mogły zapewnić stabilność i bezpieczeństwo działania swoim Partnerom – Agentom Ubezpieczeniowym i Towarzystwom Ubezpieczeń.” – mówi Igor Rusinowski, prezes zarządu Unilink.

 

 „Przez 13 lat ciężkiej pracy udało się od zera zbudować podmiot, który z powodzeniem awansował do pierwszej piątki największych multiagencji ogólnopolskich w Polsce. Nie byłoby to możliwe bez osobistego zaangażowania wszystkich pracowników i współpracujących z nami Agentów Ubezpieczeniowych. To dzięki nim wypracowane zostało swoiste DNA Consultii, którego znakiem rozpoznawczym była stabilność, nowoczesność, dynamiczny rozwój i swego rodzaju elitarność. Nie uszło to uwadze potencjalnym inwestorom. Consultia już od pewnego czasu była przedmiotem zainteresowań ze strony funduszów Private Equity, dużych międzynarodowych korporacji brokerskich, części Zakładów Ubezpieczeń i konkurencji. Zdecydowaliśmy się na firmę o tym samym profilu działania, która zna specyfikę wykonywanej przez nas pracy, rozumie potrzeby Agentów, wie co i jak akcentować w kontaktach z Zakładami Ubezpieczeń, jest liderem w naszej branży. Choć rozmowy trwały ponad rok wybór Unilink to gruntownie przemyślana decyzja” – dodaje Arkadiusz Świercz, prezes Zarządu Consultia.

 

Unilink rozpoczął budowę multiagencji ubezpieczeniowej (w maju 2010 r.), od sprzedaży produktów ubezpieczeniowych Link4, który wówczas koncentrował się na sprzedaży przez telefon i internet. Od 2011 roku Unilink z sukcesem rozwija sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, życiowych i zdrowotnych dla tradycyjnych Towarzystw Ubezpieczeń, a od kwietnia 2016 r. posiada w ofercie ubezpieczenia komunikacyjne dedykowane klientom salonów dealerskich. Obok dynamicznego rozwoju organicznego Grupa dokonała do tej pory około 30 akwizycji.

Consultia to jedna z największych i najbardziej doświadczonych ogólnopolskich multiagencji ubezpieczeniowych w Polsce, działająca na rynku od 2006 roku, również będąca wiodącym Partnerem dla szeregu Towarzystw Ubezpieczeń w kraju.

Od lipca 2018 r. mniejszościowym akcjonariuszem Unilink S.A. jest Enterprise Investors, największy i najbardziej doświadczony fundusz private equity w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Opublikowano: 5.08.2019 r.

Masz pytanie? Napisz do nas
Click to unlock the map
Unilink SA Lider Ubezpieczeń
Voxen
© 2019 CENTRALA UNILINK SA. Realizacja: ActiveDesign Polityka cookies

Unilink S.A. z siedzibą w Warszawie (02-284), al. Krakowska 2, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000341057, NIP 113-23-98-690, kapitał zakładowy w wysokości 548 053,00 zł, opłacony w całości.