UniBlog

Multiagencja Ubezpieczeniowa: ubezpieczenia zdrowotne, na życie, turystyczne, samochodu - Unilink SA / UniBlog / Czas zacząć myśleć o powrocie do szkoły!

Czas zacząć myśleć o powrocie do szkoły!

Co się z tym wiąże – między innymi wykupienie dla naszej pociechy ubezpieczenia NNW.

Idąc na pierwsze zebranie stajemy przed trudnym wyborem, czy ubezpieczyć dziecko w szkole.

Jeśli nie mamy czasu aby zająć się poszukiwaniem ubezpieczenia NNW i decydujemy się na opłacenie składki, która została wybrana przez szkołę to zapoznajmy się z zakresem ubezpieczenia jaki jest nam proponowany i poprośmy o Ogólne Warunki ubezpieczenia tak abyśmy wiedzieli jakie są wyłączenia, czyli za co Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie wypłaci nam świadczenia.

Pamiętajmy, że ubezpieczenia w szkołach nie są ubezpieczeniami obowiązkowymi i my jako rodzice mamy wybór!.

Nieszczęśliwy wypadek może przydarzyć się zarówno podczas pobytu w szkole, na zajęciach pozalekcyjnych, wycieczkach szkolnych a także podczas wakacji.

Wybierając ubezpieczenie weźmy to pod uwagę. Coraz częściej zapisujemy nasze dzieci na zajęcia pozaszkolne, są to różnego rodzaju sporty począwszy od tenisa a kończywszy na jeździe konnej, więc tym bardziej powinniśmy zwrócić uwagę jaki mamy zakres w ubezpieczeniu.

Najwięcej wypadków zdarza się w szkołach podstawowych są to najczęściej urazy kończyn, głowy, wybicie zęba, połamane okulary.

Dzięki temu, że mamy NNW możemy skorzystać np. ze zwrotu kosztów rehabilitacji a co najważniejsze niektóre TU. Zwracają koszty odbudowy stomatologicznej a także zwrot kosztów naprawy okularów korekcyjnych.

Polisa NNW zawiera często dodatkową usługę assistance.

Jest to taka usługa dzięki której możemy skorzystać z :

  • wizyty lekarskiej,
  • transportu medycznego,
  • opieki nad dzieckiem w trakcie rekonwalescencji,
  • korepetycji,

Pamiętajmy że wszystkie świadczenia są wypłacane do danej kwoty ubezpieczenia w zależności  od ryzyka.

Często nasze dzieci wyjeżdżają na obozy w wakacje są to obozy różnego rodzaju, na których też często dochodzi do wypadków, ugryzień, ukąszeń.

Zwróćmy uwagę, czy ubezpieczenie zawiera ochronę z tego tytułu.

NNW zawierane w szkołach w wielu przypadkach ma atrakcyjną składkę, ponieważ jest to ubezpieczenie grupowe, które jest zawierane przez wiele osób i dlatego składka jest atrakcyjniejsza nie zawsze ma to przełożenie na zakres ubezpieczenia.

Przy doborze ubezpieczenia miejmy na uwadze:

  • Niska składka = niska suma ubezpieczenia
  • Ograniczony zakres = wykluczenia niektórych wypadków
  • Ograniczony zasięg = zdarzenie tylko na terenie szkoły
  • Wyłączenia odpowiedzialności TU = np. wykluczenie wypadku podczas uprawiania sportu

Wybierając ubezpieczenie dla naszych pociech zastanówmy się co jest nam potrzebne. Jaki zakres. Uruchommy naszą wyobraźnię. Nasze dzieci mają zaskakujące pomysły i coraz częściejj zdarzają się różne wypadki. Nasze dzieci są  najważniejsze więc chrońmy je puki mamy jeszcze na to wpływ.

 

Data publikacji: 2019-08-29 10:44:39

Masz pytanie? Napisz do nas
Click to unlock the map
Unilink SA Lider Ubezpieczeń
Voxen
© 2020 CENTRALA UNILINK SA. Realizacja: ActiveDesign Polityka cookies

Unilink S.A. z siedzibą w Warszawie (02-284), al. Krakowska 2, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000341057, NIP 113-23-98-690, kapitał zakładowy w wysokości 554.991,00 zł, opłacony w całości.