UniBlog

Multiagencja Ubezpieczeniowa: ubezpieczenia zdrowotne, na życie, turystyczne, samochodu - Unilink SA / UniBlog / Czy Twój biznes jest gotowy na IDD?

Czy Twój biznes jest gotowy na IDD?

1.10. 2018r obudzimy się w nowej rzeczywistości prawnej. Dyrektywa IDD znacząco wpłynie na rynek pośrednictwa ubezpieczeniowego podnosząc odpowiedzialność spoczywającą na agentach.

Zmiany będą dotyczyć obowiązku informacyjnego, dostosowania aktów prawnych, odbywania obowiązkowych szkoleń oraz prowadzenia skrupulatnej dokumentacji. Agent bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich klientów, a jego obowiązkiem będzie zaoferowanie najbardziej dopasowanego produktu i potwierdzenie spełnienia tej potrzeby. W Unilink śledzimy akty prawne i już teraz przygotowujemy się do nadchodzących zmian!

Sprawdź, co możemy zaoferować Twojej Agencji!

Dokumenty
Dla naszych agentów przygotowaliśmy zestaw dokumentów, w tym Analizę Potrzeb Klienta przygotowaną zgodnie z wymogami IDD.
 
 
Ochrona prawna
Utworzyliśmy Departament prawny i complience – przestrzegamy procedur i jesteśmy gotowi na zmiany w prawie.
 
 
Porównywarka
Porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych pozwoli przygotować oferty i zaprezentować je klientowi zgodnie z wymogami IDD.
 
 
Szkolenia i webinary
Nasi agenci otrzymają dostęp do szerokiej bazy szkoleń on-line, a także szkoleń stacjonarnych, które ułatwią spełnić wymóg 15 godzin obowiązkowych szkoleń.
 
 
Procedura reklamacyjna
Przygotowaliśmy zarówno wskazówki dot. standardów obsługi klienta oraz ścieżkę reklamacyjną.
 
 
System informatyczny
Wszystkie dokumenty i narzędzia znajdziesz w jednym miejscu, a Twoje dane będą bezpieczne.
 
 
 
 
Data publikacji: 2018/02/28
Masz pytanie? Napisz do nas
Click to unlock the map
Unilink SA Lider Ubezpieczeń
Voxen
© 2019 CENTRALA UNILINK SA. Realizacja: ActiveDesign Polityka cookies

Unilink S.A. z siedzibą w Warszawie (02-284), al. Krakowska 2, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000341057, NIP 113-23-98-690, kapitał zakładowy w wysokości 548 053,00 zł, opłacony w całości.