UniBlog

Multiagencja Ubezpieczeniowa: ubezpieczenia zdrowotne, na życie, turystyczne, samochodu - Unilink SA / UniBlog / Czym kierowali się klienci wybierając ubezpieczenie turystyczne w minionym sezonie wakacyjnym?

Czym kierowali się klienci wybierając ubezpieczenie turystyczne w minionym sezonie wakacyjnym?

O zakupie polisy turystycznej częściej decydują kobiety. Niestety ciągle jednak zbyt rzadko Polacy ubezpieczają się na wyjazdy – wynika z danych multiagencji Unilink.

Sezon wakacyjny już za nami choć wrzesień to również popularny miesiąc na urlop. W najbardziej popularne miesiące wakacyjne na urlop za granicą zdecydowało się ponad 7 milionów Polaków. Multiagnecja Unilink sprzedająca m.in. polisy turystyczne podsumowała mijający sezon.

Co trzeci klient zapytany w sondzie przeprowadzonej w placówkach Unilink przyznał, że nigdy nie kupował ubezpieczenia turystycznego, a zaledwie co piąty kupuje je zawsze. Ze 150 pytanych osób 47 odpowiedziało, że polisę turystyczną kupuje sporadycznie, a 18 uznało, że nie potrzebuje ubezpieczenia, gdyż wakacje spędza w Polsce.

Tymczasem polisa turystyczna powinna stanowić równie ważny element przygotowań do podróży, jak pakowanie walizki. Złamanie nogi podczas wycieczki w Dolomity wiąże się z wydatkiem około 15 tys. euro, a koszty operacji serca w USA mogą przekroczyć 300 tys. dolarów. Samo sprowadzenie poszkodowanego ambulansem lotniczym z innego kontynentu może sięgnąć nawet 250 tys. zł. A takich zdarzeń na wakacjach nie można przecież wykluczyć.

Kobiety częściej decydują

Mimo, że Polacy niezbyt często kupują ubezpieczenia turystyczne, to dostrzegają, że są one potrzebne. Prawie połowa klientów Unilink zapytanych o to, w jakich przypadkach warto kupić ubezpieczenie turystyczne, odpowiedziała, że zawsze warto się ubezpieczyć na wszelki wypadek.  Jednie 6 proc. uznało zakup polisy turystycznej za zbędny wydatek. Pozostałe osoby uznały, że polisę warto kupić wtedy, gdy jedzie się w egzotyczne kraje albo wtedy, gdy ma się dzieci – dla nich. Za najważniejsze ryzyka zapytani uznali: koszty leczenia, NNW i OC.

Decyzja o zakupie polisy turystycznej to najczęściej wspólna decyzja partnerów – zadeklarowało tak 56 proc. uczestników sondy. Jednak aż w 30 proc. przypadków o zakupie ubezpieczenia decyduje partnerka albo żona, a jedynie w 14 proc. jest to domena mężczyzny.

Ochrona nie kosztuje dużo

Polisy turystyczne nie są drogie. Można je kupić już za 4 zł za dzień ochrony. Tymczasem osoby zapytane w sondzie Unilink przeważnie myślały, że ubezpieczenie jest znacznie droższe. Tylko 37 osób ze 150 zapytanych prawidłowo oszacowało koszt polisy turystycznej na dzień. Aż 27 osób uznało, że koszt wynosi powyżej 30 zł, 33 pytanych myślało, że dzienny koszt polisy to wydatek rzędu 20-30 zł, a 53 osoby przyjęły, że kosztuje ona 10-20 zł.

O dziwo, sporo osób w minionym sezonie turystycznym byłoby skłonnych zapłacić za ubezpieczenie turystyczne właśnie takie sumy. O ile powyżej 30 zł za dzień ochrony zapłaciłoby jedynie siedmiu pytanych, to składka 20-30 zł byłaby akceptowalna dla 22 osób, a 10-20 zł – dla 44 osób, podczas gdy 77 osób byłoby w stanie zapłacić 5-10 zł za dzień ochrony. Pokazuje to, że mimo że ciągle zbyt mało osób kupuje polisy turystyczne, to gdy decydują się na zakup, nie oszczędzają na składce.

 

Opublikowano 20-09-2018

Masz pytanie? Napisz do nas
Click to unlock the map
Unilink SA Lider Ubezpieczeń
Voxen
© 2019 CENTRALA UNILINK SA. Realizacja: ActiveDesign Polityka cookies

Unilink S.A. z siedzibą w Warszawie (02-284), al. Krakowska 2, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000341057, NIP 113-23-98-690, kapitał zakładowy w wysokości 548 053,00 zł, opłacony w całości.