UniBlog

Multiagencja Ubezpieczeniowa: ubezpieczenia zdrowotne, na życie, turystyczne, samochodu - Unilink SA / UniBlog / MOTOMAJÓWKA Unilink sfinansuje motoambulans

MOTOMAJÓWKA Unilink sfinansuje motoambulans

Unilink SA już po raz trzeci organizuje MOTOMAJÓWKĘ. Dzięki tegorocznej edycji wyjazdu jest szansa na zebranie aż 60.000 zł., które pozwolą na sfinansowanie budowy nowego motoambulansu, ratującego życie osobom uczestniczącym w wypadkach drogowych.

„Dzięki naszym Agentom, Partnerom i Towarzystwom Ubezpieczeniowym ubezpieczamy przeszło milion Klientów rocznie, zabezpieczając ich na wypadek różnych zdarzeń losowych. Jednak dla nas pomaganie innym to także wsparcie udzielane Fundacji Ratownictwa Motocyklowego, dzięki połączeniu pasji z działalnością charytatywną – dzięki MOTOMAJÓWCE z Unilink.”- mówi Marek Gola, Wiceprezes, Współwłaściciel Unilink i jednocześnie zapalony motocyklista.

„W tym roku ponownie wyruszamy grupą 6 motocykli i jedziemy w kierunku Greckich Meteorów wspierając każdym przejechanym kilometrem „Fundację Ratownictwo Motocyklowe Polska”, której flagowym projektem jest „Motoambulans w Pogotowiu”- dodaje Marek Gola. Więcej motoambulansów  na drogach to realnie skrócony czas dotarcia do poszkodowanych, a co za tym idzie większa szansa na uratowanie zdrowia i życia oraz zmniejszone ryzyko negatywnych konsekwencji zdrowotnych w przyszłości. „Należy mieć na uwadze, że taki motoambulans pomaga każdemu uczestnikowi wypadku, niezależnie od tego czy jest się kierowcą samochodu, motocykla czy pieszym. Życie jest tak samo cenne!”- dodaje Marek Gola.

„Zeszłoroczna edycja Motomajówki zapewniła funkcjonowanie motoambulansu przez cały sezon motocyklowy na węźle krzyżującym autostrady A1 i A2 (w okolicy Strykowa). To było niezwykle istotne wsparcie. Dzięki niemu mogliśmy sprawnie zaplanować dyżury oraz rozpocząć wdrażanie kolejnych motocykli do pracy. W tym roku idziemy o krok dalej bo chcemy zakupić i wyposażyć nowy motoambulans, który początkowo będzie wspierał działania w Łodzi.”- mówi Emilia Ornat Prezes Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska.


 

Aby zrealizować budowę nowego motoambulansu trzeba osiągnąć kolejny ambitny cel. Dlatego sześcioosobowa drużyna MOTOMAJÓWKI ponownie planujemy przejechać około 5.000 km na trasie z Polski, aż do Salonik w Grecji! „Liczniki zerujemy w Warszawie, później planowany jest przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję, i z powrotem przez Albanię, pierwszy raz Kosowo, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Słowenię, Austrię i przez Czechy wracamy do Polski” Najważniejsze jest jednak to, że za każdy przejechany kilometr Unilink oraz nasi Partnerzy- Towarzystwa Ubezpieczeniowe przekazują 1 zł Fundacji na budowę motoambulansu, który w sytuacji wypadku drogowego będzie ratować życie, a na miejsce zdarzenia dotrze dwa razy szybciej niż tradycyjna karetka.” – mówi Marek Gola, szef i organizator wyprawy.

I dodaje „Jestem niezwykle wdzięczny Allianz, AXA Ubezpieczenia, ERGO Hestii, Gefion, Generali, Gothaer, INTER Polska, InterRisk, LINK4, Saltus i Warta za to, że w tym roku zdecydowali się wspólnie z Unilink wesprzeć Fundację. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu każdy przejechany kilometr to nie 1, a w sumie aż 12 zł przekazane na zakup i wyposażenie kolejnego motoambulansu!

Emilia Ornat:Zbudowanie motoambulansu to nie lada wyzwanie! Proces budowania trwa około 2 - 3 miesiące, a samo wyposażenie motocykla w niezbędny sprzęt kosztuje około 25 tysięcy złotych. Największymi kosztami są zakup i montaż sygnałów uprzywilejowania oraz sprzęt ratunkowy (w tym automatyczny defibrylator AED). W skład wyposażenia wchodzi oczywiście również standardowy sprzęt ratowniczy. W Fundacji budujemy motoambulanse na motocyklach używanych, dzięki czemu możemy ograniczyć koszt  zakupu. Jednakże po doliczeniu niezbędnych napraw, regularnego serwisowania i realizacji odpowiedniego oznakowania finalny koszt i tak szacuje się między 50 a 60 tysięcy złotych.

Cel Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska narodził się z potrzeby działania oraz znalezienia alternatywnego rozwiązania pozwalającego nieść pomoc potrzebującym. „Karetka nie zawsze zdąży z pomocą na czas”- mówi Emilia Ornat, Prezes Fundacji i dodaje: „W czasach zakorkowanych miast i ogromnych problemów z tworzeniem przez kierowców samochodów tzw. korytarza życia, motocykl jest skutecznym i sprawnym sposobem dotarcia tam, gdzie jest potrzebny ratownik.”

Do rozpoczęcia MOTOMAJÓWKI Unilink jeszcze trochę czasu, ale już dzisiaj zapraszamy do śledzenie informacji    z przygotowań do wyprawy, a potem już bezpośrednio z trasy w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1295524943932533/

Masz pytanie? Napisz do nas
Click to unlock the map
Unilink SA Lider Ubezpieczeń
Voxen
© 2019 CENTRALA UNILINK SA. Realizacja: ActiveDesign Polityka cookies

Unilink S.A. z siedzibą w Warszawie (02-284), al. Krakowska 2, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000341057, NIP 113-23-98-690, kapitał zakładowy w wysokości 548 053,00 zł, opłacony w całości.