UniBlog

Multiagencja Ubezpieczeniowa: ubezpieczenia zdrowotne, na życie, turystyczne, samochodu - Unilink SA / UniBlog / Poznaj UniCRM

Poznaj UniCRM

Profesjonalny system do zarządzania bazą klientów.

Czym jest UniCRM i dlaczego warto z niego korzystać? Ale najpierw czym jest w ogóle CRM?

CRM (ang. customer relationship management, CRM) możemy opisać jako system zarządzania relacjami z klientami. Trzema najważniejszymi elementami CRM są komponenty pozwalające na interakcję i komunikowanie się z klientem, komponenty operacyjne, odpowiadające za utrzymywanie komunikacji marketingowej z klientem, budowaniu z nim relacji, skutecznej docieralności i utrzymywaniu klienta w naszym biznesie, komponent analityczny, pozwalający na segmentowanie klienta, analizie lojalności, analizowaniu portfela klientów, portfela umów, mający duże znaczenie dla analizy ilościowej i jakościowej.

Skoro wiemy czym jest CRM, czemu nie zastosować takiego narzędzia do pracy Agenta Ubezpieczeniowego? Właśnie takie narzędzie przekazujemy w Twoje ręce.

UniCRM to wszystko to czym powinien być dobry CRM. UniCRM pozwala na efektywnie zarządzać relacjami z Klientem, wspiera Właściciela Agencji w zarządzaniu swoim biznesem, a OFWCA pozwala na zebraniu wszystkich informacji o Kliencie w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Można wreszcie zapomnieć o zapisywaniu danych Klientów w papierowych kalendarzach, przechowywaniu kserokopii polis w segregatorach, odwiedzania co tydzień kilkunastu systemów transakcyjnych Towarzystw aby sprawdzić co „ekspiruje”, tworzyć własne excele z bazą polis! Uff… to wszystko to już przeszłość, od teraz Masz nowe, efektywne narzędzie – UniCRM!

Wszystkie informacje dotyczące Klienta mogą Państwo mieć od teraz w jednym miejscu – mówimy tu zarówno o danych kontaktowych (adres, telefon, e-mail), liście polis Klienta, zeskanowanych umowach, jak i ogólnych informacjach o Kliencie, np. daty wygaśnięcia umów ubezpieczenia do ewentualnego przejęcia, preferencje Klienta dot. kontaktu. Narzędzie jakie oddajemy do Twoich rąk pozwala na tworzenie notatek na temat klienta. Kto by nie chciał się przygotować do kontaktu z klientem i zaskoczyć go pytaniem na temat jego dzieci, nieznośnego sąsiedzie czy pasji jaką rozwija Klient, a było to tematem rozmowy przy waszym ostatnim kontakcie.

UniCRM jest potężnym narzędziem budującym relację z twoim klientem, posiada rozliczne funkcje, włącznie z informowaniem na temat urodzin klienta, tworzeniem Twoich kampanii SMS!

Wyobraź sobie możliwość utrzymania i corocznego budowania portfela klientów lojalnie zwierających ubezpieczenia sezonowe. Dobrze skrojona akcja SMS pozwoli na ściślejsze związanie z Tobą klienta. Oprócz tego wyobraź sobie możliwość „Otagowania” klienta tagiem „przedsiębiorca”, „zaproponować ubezpieczenie medyczne”, „brak życiówki”, co pozwoli po niedługim czasie na precyzyjne zaproponowanie odpowiedniego programu ubezpieczeniowego i rozbudowania dotąd oferowanej przez ciebie oferty. Natomiast Właścicielowi Agencji pozwoli to na precyzyjne podzielenie klientów w wybranym przez niego doborze, czy to na pracownika, podziale ze względu na poziom istotności, etc.

Jak wspomniałam wcześniej, dzięki UniCRM każdy Agent może wysłać do swoich Klientów zindywidualizowane SMS’y – wystarczy założyć konto na SMSApi w kliku prostych krokach. Istnieje również możliwość wysłania e-maile oraz zwyczajnych papierowych listów. Aplikacja pozwala  na jak najlepsze skrojenie formy kontaktu tak, dostosowanej do twoich potrzeb i wymagań jak również do gustu Klienta. 

Właściciele Agencji dzięki UniCRM mają ułatwioną możliwość rozliczenie ze swoimi pracownikami – a to za pomocą możliwości wprowadzenia stawki wypłacanej dla OFWCA prowizji z tytułu sprzedaży danego ubezpieczenia.  Dla większej Agencji jak i tych małych, UniCRM staje się efektywnym narzędziem do budowania relacji wewnątrz własnej Agencji jak i tej zewnętrznej z klientem. 

Wszystkie powyższe udogodnienia pozwolą Ci na wzrost efektywności twojej pracy oraz działań skierowanych do  Klienta, co przełoży się na lepszą obsługę Twojego portfela Klientów, co przełoży się na ich zadowolenie, dochowanie ich lojalność i wzrost Twojego biznesu! 

 

Opublikowano: 2.10.2019 r.

Masz pytanie? Napisz do nas
Click to unlock the map
Unilink SA Lider Ubezpieczeń
Voxen
© 2020 CENTRALA UNILINK SA. Realizacja: ActiveDesign Polityka cookies

Unilink S.A. z siedzibą w Warszawie (02-284), al. Krakowska 2, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000341057, NIP 113-23-98-690, kapitał zakładowy w wysokości 554.991,00 zł, opłacony w całości.