Ubezpieczenie od poważnych zachorowań

Każdy z nas jak najdłużej chce cieszyć się świetnym zdrowiem. Niestety niektóre choroby pojawiają się niespodziewanie i mogą mieć ogromny wpływ na komfort Twojego życia, Twojej rodziny oraz sytuację materialną. Rozwiązaniem w takim przypadku może okazać się ubezpieczenie od poważnych zachorowań. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy jego wyborze i w jaki sposób wybrać polisę odpowiadającą Twoim potrzebom.

Poważne zachorowanie – podstawowe informacje

Na rynku istnieje bardzo duża liczba polis dotyczących ochrony zdrowia, jednak nie każda z nich zapewni nam taki sam zakres ochrony. Co więcej, każde towarzystwo ubezpieczeniowe może oferować swoją polisę na zupełnie innych warunkach. Stąd tak ważne jest, aby przed ostatecznym wyborem porównywać różne oferty oraz dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie od poważnych zachorowań stanowi rodzaj polisy dodatkowej, która swoim zakresem obejmuje wypłatę świadczenia w przypadku wystąpienia zachorowania, które zostało umieszczone w OWU polisy.

Ubezpieczenie od poważnego zachorowania swoją ochroną obejmuje zawał serca, udar mózgu, nowotwór złośliwy, stwardnienie rozsiane, niewydolność nerek, chorobę Parkinsona, chorobę Alzheimera oraz inne poważne schorzenia, których pełna lista znajduje się w OWU wybranego ubezpieczyciela.

Dzięki temu rodzajowi polisy będziesz w stanie pokryć koszty leczenia, zakupić odpowiednie leki lub uzyskać rehabilitację, a także zapewnić płynność finansową swojej rodzinie, jeśli to Ty jesteś jej głównym żywicielem, a choroba uniemożliwia Ci wykonywanie pracy.

Kiedy nie otrzymam odszkodowania?

W przypadku ubezpieczenia od poważnych zachorowań również obowiązuje wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli prawo, według którego w oparciu o zawarte w umowie zasady może odmówić klientowi wypłaty ubezpieczenia. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce w momencie, gdy ubezpieczony zataił pewne istotne informacje dotyczące jego stanu zdrowia lub poważne zachorowanie jest wynikiem spożycia substancji odurzających lub aktów przemocy.

Przykładowo ubezpieczony może nie otrzymać odszkodowania w przypadku:

  • próby popełnienia samobójstwa;
  • samookaleczenia się;
  • choroby AIDS;
  • prowadzenia samochodu lub innego pojazdu mechanicznego bez posiadania właściwych uprawnień;
  • jeśli poważne zachorowanie zostało zdiagnozowane lub rozpoczęto jego leczenie przed podpisaniem umowy;
  • uprawiania niebezpiecznych sportów lub udziału w niebezpiecznych aktywnościach fizycznych.

W razie wątpliwości zachęcamy klientów do odwiedzenie jednej z placówek Unilink S.A. lub kontaktu telefonicznego w celu pomocy przy wyborze odpowiedniej polisy.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: