UniBlog

Multiagencja Ubezpieczeniowa: ubezpieczenia zdrowotne, na życie, turystyczne, samochodu - Unilink SA / UniBlog / Ubezpiecz się od poważnych zachorowań

Ubezpiecz się od poważnych zachorowań

W samym październiku 2018 r. w wypadkach drogowych zginęło w Polsce 298 osób (to więcej niż w Szwecji w całym roku). Od stycznia do czerwca 2018 r. poważnych urazów doznało ponad 17 000 kierowców i pasażerów. W okresie od stycznia do września 2018 r. wypadkom w pracy uległo ponad 55 000 osób. Każdego roku ponad 150 000 mieszkańców Polski słyszy diagnozę nowotworową.

Jeśli jeszcze nie pomyśleliśmy o ubezpieczeniu się od poważnych zachorowań lub urazów, które wyeliminują nas z możliwości wykonywania zawodu, odwołajmy się do wyobraźni. Może nie będzie to najmilsza podróż, ale może szczęśliwie się kończyć. Z ubezpieczeniem od poważnych zachorowań,[nieznany1]  zapewnimy sobie i najbliższym środki, które nie nadwyrężą domowego budżetu i zdejmą z głowy problem finansowych tarapatów.

 

Szeroki wachlarz definicji poważnych zachorowań i bardzo wiele jednostek chorobowych

Obecnie możliwości ubezpieczeniowe od poważnych zachorowań są niezwykle szerokie. Dobra polisa na życie czy ubezpieczenie zdrowotne nie wyeliminuje prawdopodobieństwa zachorowania na raka, wypadku drogowego, zawału czy udaru mózgu i w rezultacie utraty zdolności do pracy, a nawet śmierci. Daje jednak coś innego. Jeśli przytrafi się nam nieszczęśliwy wypadek czy poważna choroba ubezpieczenie na życie lub zdrowotne zabezpieczy nas i naszą rodzinę przed finansowym upadkiem. Tym bardziej jeśli ciąży na nas kredyt, mamy dzieci i szereg zobowiązań.

Dzięki temu zyskamy spokój i pewność, że nawet w najtrudniejszych chwilach będziemy mieli zapewnione środki na leczenie i życie.

Jakość i zakres ubezpieczeń się różnią – przed podjęciem decyzji zapoznaj się z OWU i przede Wszystkim z Naszym koordynatorem życiowym

Podjęcie decyzji o wykupieniu ubezpieczenia zabezpieczającego nas finansowo w razie poważnych chorób lub urazów warto poprzedzić analizą ofert. Wszelkie jednostki chorobowe razem z definicjami znajdziemy w dokumencie nazywanym OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Przemyślmy dokładnie to, jakie choroby powinny się tam znaleźć. Kierujmy się obciążeniem genetycznym, to dość pomocny trop w ustalaniu zakresu ubezpieczenia. I nie zwlekajmy za długo z wykupieniem polisy, im jesteśmy młodsi tym koszt ubezpieczenia będzie niższy.

W dokładnym zapoznaniu się z OWU pomogą również osoby z Unilink – koordynatorzy życiowi, którzy działają na terenie całego kraju. Wytłumaczą niuanse i odpowiedzą na wszelkie Wasze i klientów wątpliwości.

 

Składki różnią się od siebie. Jest dość sporo elementów, które brane są pod uwagę przy ustalaniu jej kwoty - wiek, suma, na jaką zamierzamy się ubezpieczyć, stan zdrowia, styl życia, nałogi oraz choroby, jakie wystąpiły u naszych przodków i inne. Jednak warto dokładnie przeanalizować nasze chorobowe predyspozycje, z pamięcią o losowych zdarzeniach, które mogą się przytrafić na drodze. Wtedy będziemy spokojniejsi o przyszłość swoją i rodziny.

A jaka cena?

Im młodszy klient, tym składka może być naprawdę niewysoka i zaczynać się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Im człowiek starszy tym składka będzie większa, dlatego tak ważne jest, żeby ubezpieczenie od ryzyk związanych z poważnymi zachorowaniami kupować jak najwcześniej.

Data publikacji: 21-03-2019

 

Masz pytanie? Napisz do nas
Click to unlock the map
Unilink SA Lider Ubezpieczeń
Voxen
© 2020 CENTRALA UNILINK SA. Realizacja: ActiveDesign Polityka cookies

Unilink S.A. z siedzibą w Warszawie (02-284), al. Krakowska 2, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000341057, NIP 113-23-98-690, kapitał zakładowy w wysokości 554.991,00 zł, opłacony w całości.