UniBlog

Multiagencja Ubezpieczeniowa: ubezpieczenia zdrowotne, na życie, turystyczne, samochodu - Unilink SA / UniBlog / Ubezpieczenie na wypadek ognia

Ubezpieczenie na wypadek ognia

Ogień, żywioł który potrafi przysłużyć się człowiekowi jak również może być źródłem niewyobrażalnych szkód i zniszczeń. Wykorzystując go możemy tworzyć, budować, transportować. Mamy wrażenie, że jesteśmy w stanie panować nad paleniskiem lub przeprowadzać kontrolowany wybuch.

Co jednak gdy sytuacja wymknie się spod człowieczej kontroli i ogień staje się źródłem tragedii, zniszczenia, katastrofy. Pozostają zgliszcza. Doświadczenie i wspomnienie takich sytuacji prowokują by znaleźć sposób na to by się zabezpieczyć. Szczególne przedsiębiorcy zastanawiają się jak się zabezpieczyć, jak zminimalizować ryzyko, jak uniknąć takich sytuacji.

Dwie proste podpowiedzi; po pierwsze stosować i przestrzegać wszystkie zasady ochrony p-pożarowej i po wtóre dobrze się ubezpieczyć. Zanim w kilku słowach o ubezpieczeniu to warto sobie uświadomić jakie skutki niesie za sobą pożar w firmie. Zapewne jest to strata dotycząca majątku trwałego i obrotowego czyli nieruchomości, maszyn, urządzeń, ciągów produkcyjnych jak również półprodukty, komponenty i wyroby gotowe. Do tego dochodzi konieczność poniesienia nie planowanych wydatków chociażby kosztów stałych, kosztów pracowniczych.

 

Innymi słowy straty materialne i niematerialne. Czy jest ktoś kto może pomóc? Doradzić? A może podsunąć gotowe rozwiązanie?

Większość polis ubezpieczeniowych w firmach oparta jest na objęciu ochroną ubezpieczeniową od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości bądź pomieszczeń w których prowadzony jest biznes, wraz z wyposażeniem i żeby dopełnić temat, to jeszcze dodaje się do tego ubezpieczenie środków obrotowych. Taki standard. I jeszcze jedno - ma być tanio. Nikt nie zadał sobie trudu by rozmawiać z przedsiębiorcą nie tylko o wartości nieruchomości czy też ile jest towaru na półkach. Rzadko kiedy agent zadaje sobie trud by rozmawiać o tym czego się przedsiębiorca obawia. Czego po prostu się boi. Od czego tak naprawdę chce się ubezpieczyć. Jakie są jego dotychczasowe doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi? Czy agent ubezpieczeniowy który doprowadził do podpisania polisy to osoba która pojawia się i znika?

Rozmowa. Badanie potrzeb. Określenie scenariusza działań po zakończeniu akcji gaśniczej. Zarysowanie działań jakie trzeba przeprowadzić gdy popiół opadnie i zgliszcza się wystudzą. Doradca ubezpieczeniowy, partner. Potrafi przewidzieć, że po zdarzeniu można wynająć tymczasowe pomieszczenia. Można też wynająć maszyny, urządzenia. W między czasie jest zwrot kosztów za odgruzowanie, wyburzenie, posprzątanie. Dodatkowy transport  też kosztuje. Za to też zapłaci firma ubezpieczeniowa. Pracownikom którzy po pożarze truchleją o swoje miejsca pracy można zapłacić za wszelkie prace dodatkowe tak by móc jak najszybciej powrócić do pracy. Tylko żeby polisa to obejmowała. Czy ktoś wspominał o zwrocie za koszty stałe ponoszone przez przedsiębiorcę?

No i ZUS. A co z ZUS’em?

Przecież składkę trzeba zapłacić!?  

Czy ktoś o tym rozmawia z przedsiębiorcą?

Doradca ubezpieczeniowy - partner. Klient chętniej zapłaci wyższą składkę bowiem wie, że trafił na agenta – doradcę ubezpieczeniowego który wie. Wie lepiej. Potrafi doradzić, podpowiedzieć przekonać i nie obawia się by wrócić do klienta gdy popiół opadnie i zgliszcza się wystudzą.

UNILINK – partner w ubezpieczeniach.

 

 

 

Michał Bieda - trener biznesu makroregionu południe

 

 

 

Masz pytanie? Napisz do nas
Click to unlock the map
Unilink SA Lider Ubezpieczeń
Voxen
© 2020 CENTRALA UNILINK SA. Realizacja: ActiveDesign Polityka cookies

Unilink S.A. z siedzibą w Warszawie (02-284), al. Krakowska 2, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000341057, NIP 113-23-98-690, kapitał zakładowy w wysokości 554.991,00 zł, opłacony w całości.