Wypowiedzenie umowy OC w AXA

Zgodnie z Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, wypowiedzenie umowy OC w AXA należy złożyć najpóźniej jeden dzień przed końcem okresu ubezpieczenia. Należy zrobić to za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej AXA Ubezpieczenia lub skorzystać z druku, który bez problemu znajdziemy w sieci. Wypełniony formularz należy przesłać pocztą na adres: AXA Ubezpieczenia TUiR S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa. Wypowiedzenie można również przesłać mailowo na adres: wypowiedzenia@axadirect.pl.

Istnieje także możliwość ubiegania się o zwrot składki w przypadku, gdy wypowiedzenie umowy następuje z powodu sprzedaży lub złomowania samochodu. Zarówno wzór formularza, jak i wykaz wszystkich niezbędnych dokumentów znajdują się na stronie AXA Ubezpieczenia. Należy pamiętać, że składka zostanie zwrócona w wysokości odpowiedniej do okresu, w którym ubezpieczenie nie zostało wykorzystane.

Wypowiedzenie OC w AXA nie jest więc zadaniem trudnym, o ile dotrzymamy wymaganych terminów i dostarczymy wszystkie niezbędne dokumenty.

Dokumenty do pobrania:
Wypowiedzenie umowy OC dla klientów AXA >>
Wypowiedzenie umowy OC dla klientów innych Zakładów Ubezpieczeń >>
Umowa kupna-sprzedaży auta >>