Zacznij od siebie, zaDBAJ o swoje życie i zdrowie klientów

Unilink jest pierwszą multiagencją ubezpieczeniową, która długofalowo zadba o zdrowie agentów, pracowników oraz swoich klientów. Zaczynając od siebie, sprawdzi jak o swoje życie i zdrowie dbają Polacy, a także czy posiadają odpowiednią ochronę ubezpieczeniową w obszarze życia i zdrowia.

W Unilink rozpoczynamy ważny dla nas, długofalowy i wielowątkowy projekt „Zacznij od siebie”. W tym roku skupimy się na obszarze życia i zdrowia, ponieważ nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, a najnowsze prognozy związane choćby ze wzrostem zachorowalności na nowotwory są alarmujące - co piąta obecnie żyjąca osoba zachoruje na raka. „Zacznij od siebie” to projekt koncentrujący się na edukacji zdrowotnej i profilaktyce, a także szerzący świadomość ubezpieczeniową.

Do współpracy przy projekcie zaprosiliśmy m.in. wspaniałą Katarzynę Wierzbowską i Sophia Health wraz z wybitnymi lekarzami takimi jak np. Tadeusz Oleszczuk, Monika Łukasiewicz czy Elżbieta Dudzińska. Inicjatywa powstała na podwalinach naszej unilinkowej kultury organizacyjnej „DBAM” i w trakcie projektu odmienimy słowo „DBAM” przez wszystkie przypadki.

Co trzeba zrobić, żeby zadbać o siebie pod kątem zdrowia i życia oraz o naszych bliskich, gdy nam samym stanie się krzywda? - zapowiada Aleksandra Friedel, Prezeska multiagencji ubezpieczeniowej Unilink.

Szerzenie świadomości ubezpieczeniowej oraz edukacji zdrowotnej i profilaktyki zaczniemy od siebie. Sprawdzimy wśród wszystkich naszych pracowników i agentów, jak dbamy o siebie, czy i jakie polisy ubezpieczeniowe posiadamy, czy chronią one nas i naszych najbliższych. Często brak dobrej polisy nie wynika z naszej niechęci, tylko z braku wiedzy i odpowiedniej komunikacji. Akcją „Zacznij od siebie” chcemy sprawdzić czy i w jaki sposób my sami, nasi agenci i pracownicy chronimy siebie i swoich najbliższych. Jakie produkty ubezpieczeniowe wybieramy i dlaczego? Walt Disney tworząc parki rozrywki mawiał: „Działamy w branży dającej ludziom szczęście”. My działamy w branży dającej ludziom ochronę i bezpieczeństwo.

Żeby móc zaDBAĆ o klientów, powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o siebie, aby móc być ambasadorami produktów zdrowotnych i ochronnych. Towarzystwa ubezpieczeniowe zapraszam do współpracy i do przejrzenia produktów ubezpieczeniowych na życie i zdrowie oraz stworzenia jeszcze lepszej oferty, która będzie adekwatnie odpowiadała na potrzeby naszych klientów.

Szerzmy świadomość ubezpieczeniową, zaczynając oczywiście od siebie, ponieważ trudno być ambasadorem produktu, jeżeli sami w niego nie wierzymy i go nie posiadamy. Zaczynajmy od siebie - kontynuuje Aleksandra Friedel, Prezeska multiagencji ubezpieczeniowej Unilink.

Agentów i pracowników czeka wiele wartościowej wiedzy oraz atrakcji przygotowanych przez ekspertów i partnerów Unilink.

Dla pracowników i agentów zaplanowaliśmy aktywności na cały rok dzieląc je na cztery wiodące bloki tematyczne: wiedza i analiza, sport i odżywianie, zdrowie Twoje i Twoich najbliższych oraz profilaktyka antynowotworowa. Inicjatywę rozpoczniemy 14 lutego, by na Walentynki dać prezent prawdziwie od serca. A pierwszy webinar z lekarzami m.in. na temat roli hormonów odbędzie się już 16 lutego.

Poza tym, każdy uczestnik programu będzie miał możliwość wypełnienia Testu Zdrowia online oraz otrzymanie spersonalizowanego raportu na temat swojego zdrowia. To tylko wybrane elementy akcji, na agentów i pracowników czeka naprawdę wiele niespodzianek przez cały rok, by z Unilink łatwiej było im zaDBAĆ o życie i zdrowie swoje i bliskich im osób oraz klientów - Agnieszka Błoch, Dyrektorka Departament Marketingu i PR w Unilink.

Wideozapowiedź akcji z udziałem Prezeski Unilink Aleksandry Friedel, inicjatorki akcji:

Eksperci zaangażowani w akcję:

dr Monika Łukasiewcz, doktor nauk medycznych, doświadczona ginekolożka, uznana endokrynolożka i seksuolożka. Specjalizuje się m.in. w leczeniu niepłodności, położnictwie i w menopauzie oraz w andropauzie. Zajmuje się ponadto dysfunkcjami i zaburzeniami seksualnymi u kobiet.

Posiada tytuł Fellow of the European Committee on Sexual Medicine (FECSM), europejską specjalizację z seksuologii. Dyrektorka medyczna w Sophia Health. Pracuje w klinice leczenia niepłodności - Novum oraz w Dębski Clinic. Pasjonatka i popularyzatorka wiedzy medycznej, autorka książek, w tym “Seks bez cycków, czyli seks dobrze zaprojektowany”.

Udziela się społecznie, założyła i prowadzi Fundację dla Kobiet, wspierając kobiety po raku piersi. Wykładowca na kursach specjalizacyjnych dla lekarzy. Prelegentka na polskich i międzynarodowychkonferencjach naukowych.

dr Tadeusz Oleszczuk, doktor nauk medycznych, specjalista ginekolog-położnik, absolwent Gdańskiej Akademii Medycznej. Pracę doktorską obronił w 2001 roku w Centrum Onkologii- Instytut w Warszawie. Przeszedł wszystkie szczeble stanowisk zawodowych do pełnienia przez kilka lat obowiązków ordynatora na 35-cio łóżkowym pełnoprofilowym oddziale położniczo-ginekologicznym.

Autor licznych publikacji w profesjonalnych czasopismach medycznych, miesięcznikach i kwartalnikach z tematów obejmujących doświadczenie zawodowe oraz najnowsze naukowe badania obserwacyjne i poglądowe. Autor książek z zakresu profilaktyki zdrowotnej kobiet i mężczyzn, a także o menopauzie.

W swojej codziennej praktyce szczególną uwagę zwraca na profilaktykę, odżywianie i wpływ czynników zewnętrznych na zdrowie pacjentek.

Dr Elżbieta Dudzińska, jest lekarzem medycyny integralnej, absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu, ukończyła studia podyplomowe z Medycyny Integralnej na Uniwersytecie Arizona. Zdobyła certyfikaty w Instytucie Medycyny Behawioralnej przy University of Massachusetts Medical School w USA.

Od dwunastu lat zajmuje się działalnością edukacyjną w obszarze zdrowia i prewencji chorób. Prowadzi szkolenia dotyczące umysłu i jego możliwości, stresu i technik jego redukcji oraz zdrowego stylu życia. Współpracuje z Fundacją Bądź Oriny Krajewskiej.

Anna Augustyn-Protas, dziennikarka i autorka poradników, biografii oraz książek poświęconych zdrowiu i medycynie. Autorka książek – „Żyj 120 lat!, czyli moc mikroodżywiania”, „Bądź najzdrowszą wersją siebie, czyli mikroodżywianie w praktyce” (z Martą Mieloszyk-Pawelec), „Czego ginekolog ci nie powie” (z Tadeuszem Oleszczukiem) i „O menopauzie czego ginekolog ci nie powie”.

Pracowała dla „Marie Claire”, „Claudii”, redagowała literackie pismo „Bluszcz”, pisze dla Newsweek Zdrowie i jest jedną z autorek www.naturalnieozdrowiu.pl. Interesuje się tematyką kobiecą i zagadnieniami z zakresu szczęśliwego życia.

Więcej informacji na temat Sophia Health - https://tiny.pl/dh7l5