Ubezpieczenie turystyczne za granicę

Unilink oferuje przegląd najlepszych ofert ubezpieczeń podróżnych.

Ubezpieczenie podróży służbowej

W ofercie Unilink znajdziesz ubezpieczenia wyjazdów turystycznych, służbowych i do pracy za granicą.

Ubezpieczenie do pracy za granicą

Jeśli poszukujesz ubezpieczenia turystycznego dla siebie, skonsultuj się z naszym agentem.

Ubezpieczenie bagażu

Mimo licznych zasad bezpieczeństwa problemy z bagażami wciąż są bardzo częste. Dzieje się to zazwyczaj na lotniskach – torby i walizki docierają z dużym opóźnieniem, zostają uszkodzone w trakcie transportu, a nawet zgubione. By mieć całkowitą pewność, że w razie komplikacji z przewozem bagażu będziemy mogli liczyć na pomoc, warto przed wyruszeniem w podróż zadbać o stosowne ubezpieczenie.


Ubezpieczenia podróżne

Bez względu na to, czy planujesz długi urlop za granicą, czy też chcesz przygotowujesz się do podróży w obrębie kraju, warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich, którzy będą Ci towarzyszyć. Właśnie w tym celu polecane są ubezpieczenia podróżne, które mają za zadanie chronić zdrowie i życie. Dlaczego należy wykupić polisę turystyczną? I przede wszystkim: czym się kierować przy wyborze, skoro towarzystwa ubezpieczeniowe proponują tak zróżnicowane oferty?

Ubezpieczenie podróżne – zalety

Ryzyko jest zawsze – to niezaprzeczalny fakt. Nie warto go podejmować szczególnie w chwili, kiedy podróżujemy po obcym kraju. Bariera językowa oraz to, że przebywamy daleko od domu, sprawia, że znacznie trudniej poradzić sobie z konsekwencjami losowej sytuacji. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu zyskujemy pewność, że nie zostaniemy bez pomocy nawet w razie nagłej awarii samochodu – wystarczy, że zatroszczymy się o wariant z Assistance, który pozwoli nam kontynuować jazdę bądź też bezpiecznie wrócić do ojczyzny.

Nieprzewidziana sytuacja może zdarzyć się każdemu. Kolizja na drodze, utrata bagażu, konieczność pobytu w szpitalu – w każdym z tych przypadków będziemy mogli liczyć na odszkodowanie, jeśli oczywiście wykupimy wcześniej polisę. Tym sposobem można zagwarantować sobie niezrównany komfort podróży. Przez cały czas będziemy mieli pewność, że nie będziemy pozostawieni sami sobie. To sprawi, że będziemy mogli czerpać maksymalną przyjemność z długo planowanego urlopu.

Jaką polisę podróżną wybrać?

Chociaż w wielu przypadkach polskie OC jest respektowane również za granicą, to jednak w niektórych krajach konieczne będzie dodatkowe ubezpieczenie – koniecznie trzeba to sprawdzić przed wyruszeniem w podróż. Rozważyć należy także NNW oraz podróżne Assistance, nawet wówczas, kiedy nie zamierzamy opuszczać terenu Polski.

Ponadto swoją polisę można rozszerzyć o korzystne dodatki – ich dobór jest w dużej mierze uzależniony od tego, czego oczekujemy od ubezpieczyciela i co planujemy robić podczas wyjazdu. Dlatego też można dokupić np. klauzulę alkoholową bądź też specjalne ubezpieczenie, które jest przeznaczone dla wielbicieli sportów ekstremalnych.

W związku z tym podpisanie umowy z ubezpieczalnią powinno poprzedzić porównanie poszczególnych ofert, a także negocjacja wszystkich warunków. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że ochrona będzie spełniała wszystkie nasze wymagania. Jeśli potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego, ale nie jesteś pewien, który wariant będzie dla Ciebie najlepszy, zgłoś się do naszej multiagencji.