Ubezpieczenie turystyczne za granicę

Niezależnie od tego, czy podróżujesz poza granice kraju bardzo często, czy tylko sporadycznie – zachęcamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia, która zagwarantuje Ci najlepszą ochronę życia i zdrowia. Polisa turystyczna obowiązująca poza Polską powinna oferować wszystko to, czego nie możesz zapewnić sobie podczas kryzysowej sytuacji – bezpieczny powrót czy opiekę medyczną.

Co oferuje ubezpieczenie turystyczne?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne, możemy mieć pewność, że otrzymamy pomoc w wielu nieprzewidzianych i niekomfortowych sytuacjach. Ubezpieczyciele oferują pomoc poprzez pokrycie kosztów leczenia, jeśli się rozchorujesz i będziesz potrzebował wizyty u lekarza, świadczenie jeśli ulegniesz wypadkowi i będziesz przebywał w szpitalu albo organizację i pokrycie kosztów transportu - kiedy ze względu na Twój zły stan zdrowia wymagany będzie transport do kraju.
Pakiet ubezpieczenia turystycznego zawiera także OC w życiu prywatnym, które przyda Ci się, kiedy nieumyślnie wyrządzisz komuś krzywdę lub uszkodzisz czyjąś rzecz.
Ubezpieczenie możesz rozszerzyć także o zwrot kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej bądź wcześniejszego z niej powrotu – taka opcja przyda się na wypadek nagłego zachorowania przed wylotem i konieczności rezygnacji z wycieczki.

Ubezpieczenie turystyczne za granicą

Co jeszcze oferuje najczęściej wybierane ubezpieczenie na wakacje? Pomoc tłumacza w sytuacji krytycznej (między innymi takiej, która związana jest z naszym zdrowiem), gwarancję akcji ratowniczej czy też zwrot kosztów leczenia, które ponieśliśmy poza granicami Polski. Ostatni punkt jest szczególnie istotny, ponieważ stawki dotyczące opieki medycznej mogą być w innych krajach bardzo wysokie.

Dostępne polisy mogą chronić nas podczas urlopu na różne sposoby. Ważne jest bowiem także to, w jaki sposób spędzamy wolny czas. Warto uwzględnić to podczas rozmowy z pośrednikiem, dzięki czemu możliwe będzie dopasowanie najlepszych i najkorzystniejszych warunków. Czasami wyjazd opiera się głównie na odpoczynku, jednak niektórzy turyści wolą spędzać ten czas aktywnie wraz z włączeniem w to różnego rodzaju sportów.

Kolejnym ważnym aspektem jest to, czy ubezpieczenie turystyczne ma być indywidualne, czy też obejmujące całą rodzinę lub grupę. Będzie to miało wpływ przede wszystkim na wysokość składki, ale także samą umowę, która zostanie dostosowana do bieżących potrzeb ubezpieczanego.

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie za granicą?

W ofercie naszej multiagencji Unilink S.A. znajdą Państwo nie tylko propozycje najlepszego ubezpieczenia turystycznego obowiązującego poza granicami kraju, ale także tego, które chronić będzie życie i zdrowie w Polsce. Zachęcamy do spotkania z naszym pracownikiem. który pomoże w doborze najkorzystniejszej umowy w jednym z cenionych i sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: