Porady ubezpieczeniowe
Wszystko, co warto wiedzieć o rynku ubezpieczeń. Najnowsze doniesienia, zmiany w prawie oraz praktyczne porady dla każdego.
Kategorie
Wszystkie
Komunikacyjne
Nieruchomości
Rolne
NNW
Życie
Podróże
Firma
Szkolne
OC
Assistance
AC
Motocykl
Rower
Komunikacyjne
Apteczka samochodowa - czy jest obowiązkowa? Apteczka samochodowa - czy jest obowiązkowa?
22 kwietnia 2024 10:24
Apteczka samochodowa z pewnością może być bardzo użyteczna i właśnie dlatego warto ją posiadać w swoim samochodzie. Osobną kwestią pozostaje jednak to, czy przepisy ruchu drogowego faktycznie wymagają od kierowców posiadania takiego akcesorium.
Czytaj więcej
Komunikacyjne
OC
Ile jest czasu na ubezpieczenie samochodu po zakupie i rejestracji? Ile jest czasu na ubezpieczenie samochodu po zakupie i rejestracji?
17 kwietnia 2024 10:29
Z roku na rok, kary za brak OC są coraz bardziej dotkliwe. Trudno się więc dziwić, że kierowcy coraz częściej pytają, ile jest czasu na ubezpieczenie samochodu po zakupie i rejestracji.
Czytaj więcej
Życie
Kto podlega obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego? Kto podlega obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego?
15 kwietnia 2024 09:30
Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne jest bardzo przydatne w razie nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Ubezpieczenie w ramach NFZ chroni przed koniecznością zapłaty wysokiego rachunku za leczenie w publicznej placówce. Właśnie dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie o to, kto podlega obowiązkowi ubezpieczenia.
Czytaj więcej
AC
Assistance
Komunikacyjne
Autocasco a assistance - jakie są różnice? Autocasco a assistance - jakie są różnice?
8 kwietnia 2024 11:54
Dość często zdarzają się pytania internautów dotyczące na przykład tego, czym się różni AC od assistance. Warto zatem przedstawić najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami polis komunikacyjnych. Równocześnie trzeba zdawać sobie sprawę, że autocasco i assistance mają też pewne wspólne cechy.
Czytaj więcej
Komunikacyjne
OC
Jakie są kary za brak OC w 2024 roku? Sprawdź nowe stawki Jakie są kary za brak OC w 2024 roku? Sprawdź nowe stawki
3 kwietnia 2024 08:45
Podstawowe kary za brak OC dla posiadaczy samochodów osobowych zaczynają się zbliżać powoli do poziomu pięciocyfrowego. Postanowiliśmy wyjaśnić, jaka jest przyczyna dużych wzrostów kar z ostatnich lat. Warto też oczywiście poinformować, ile brak OC będzie kosztował kierowcę w bieżącym roku.
Czytaj więcej
Komunikacyjne
Cena paliwa - od czego dokładnie zależy? Cena paliwa - od czego dokładnie zależy?
20 marca 2024 13:20
Cena paliwa ze względu na swoje gospodarcze znaczenie jest czynnikiem kształtującym dość mocno poziom inflacji. Wielu rodaków mogło już słyszeć, że paliwo pomimo swojego znaczenia dla budżetu przeciętnego gospodarstwa domowego jest wysoko opodatkowane. Postanowiliśmy wyjaśnić, jakie są składowe ceny paliwa.
Czytaj więcej
Komunikacyjne
Rodzaje dróg w Polsce - co trzeba wiedzieć? Rodzaje dróg w Polsce - co trzeba wiedzieć?
12 marca 2024 11:21
Drogi publiczne to główna, ale nie jedyna kategoria dróg w Polsce. Postanowiliśmy wyjaśnić, jakie są inne rodzaje dróg w naszym kraju. Oprócz analizowania podziału dróg ze względu na właściciela oraz zarządcę zwracamy również uwagę na kwestię przepisów drogowych - między innymi o dopuszczalne prędkości.
Czytaj więcej