Porady ubezpieczeniowe
Wszystko, co warto wiedzieć o rynku ubezpieczeń. Najnowsze doniesienia, zmiany w prawie oraz praktyczne porady dla każdego.
Kategorie
Wszystkie
Komunikacyjne
Nieruchomości
Rolne
NNW
Życie
Podróże
Firma
Szkolne
OC
Assistance
AC
Motocykl
Rower
Nieruchomości
Włamanie do piwnicy w bloku? Jak się zabezpieczyć? Włamanie do piwnicy w bloku? Jak się zabezpieczyć?
28 czerwca 2022 13:23
Piwnice i komórki lokatorskie w blokach to pomieszczenia, które są dość często okradane. Złodzieje szukają w nich cennych i łatwych do wyniesienia łupów, jakimi są na przykład rowery, przedmioty używane sezonowo czy narzędzia.
Czytaj więcej
Nieruchomości
Co jest potrzebne do ubezpieczenia domu? Co jest potrzebne do ubezpieczenia domu?
28 czerwca 2022 13:23
Dla wielu osób ubezpieczenie domu lub mieszkania jest sprawą oczywistą. Zdarza się jednak, że nie każdy wie, co można ubezpieczyć a przede wszystkim, jak to zrobić
Czytaj więcej
AC
Nieruchomości
Budowa domu jednorodzinnego - jak uzyskać pozwolenie? Budowa domu jednorodzinnego - jak uzyskać pozwolenie?
28 czerwca 2022 13:23
Te osoby, które chcą wybudować dom jednorodzinny, muszą zgromadzić odpowiednie dokumenty, złożyć je do organów wydających decyzje administracyjne oraz uzyskać stosowne zgody.
Czytaj więcej
AC
Nieruchomości
Komunikacyjne
Franszyza integralna - co to jest i jak działa? Franszyza integralna - co to jest i jak działa?
28 czerwca 2022 13:23
Franszyza integralna często spotykana jest w dobrowolnych ubezpieczeniach majątkowych i komunikacyjnych takich jak AC. Poniżej jej kwoty nie dostaniemy odszkodowania za powstałe szkody. Czy warto więc ubezpieczać się w ten sposób? Sprawdźmy!
Czytaj więcej
Komunikacyjne
Czym zajmuje się ADAC? Czym zajmuje się ADAC?
20 czerwca 2022 10:49
ADAC to niemiecki automobilkub, który wykonuje testy zderzeniowe, testując foteliki samochodowe dla dzieci. Zajmuje się też testowaniem opon i prowadzi ich ranking. A czym jeszcze zajmuje się ADAC?
Czytaj więcej
OC
Czy można wykupić OC na 3 miesiące? Czy można wykupić OC na 3 miesiące?
17 czerwca 2022 09:30
Krótkoterminowe ubezpieczenie OC przysługuje wąskiej grupie właścicieli pojazdów mechanicznych. Możemy je kupić w towarzystwach ubezpieczeniowych, płacąc za nie niższą składkę. Kto może skorzystać z tego rodzaju polisy?
Czytaj więcej
Podróże
Komunikacyjne
Odszkodowanie za opóźnienie pociągu - kiedy można z niego skorzystać Odszkodowanie za opóźnienie pociągu - kiedy można z niego skorzystać
13 czerwca 2022 14:10
Za opóźnienie pociągu, poszkodowanym pasażerom może przysługiwać odszkodowanie, w postaci częściowego zwrotu kosztów zakupu biletu. Kiedy można o nie wystąpić? I w jakiej sytuacji zostanie nam wypłacona rekompensata?
Czytaj więcej