Porady ubezpieczeniowe
Wszystko, co warto wiedzieć o rynku ubezpieczeń. Najnowsze doniesienia, zmiany w prawie oraz praktyczne porady dla każdego.
Kategorie
Wszystkie
Komunikacyjne
Nieruchomości
Rolne
NNW
Życie
Podróże
Firma
Szkolne
OC
Assistance
AC
Życie
Jak zgłosić dziecko do ubezpieczenia prywatnego i zdrowotnego w ZUS Jak zgłosić dziecko do ubezpieczenia prywatnego i zdrowotnego w ZUS
16 kwietnia 2021 12:35
Korzystanie z opieki zdrowotnej NFZ wiąże się często z długim czasem oczekiwania, ale warto pamiętać, że ubezpieczenie dziecka w ZUS jest obowiązkiem każdego opiekuna prawnego. Jak to wygląda z ubezpieczeniem prywatnym?
Czytaj więcej
Komunikacyjne
Jak sprawdzić samochód używany i gdzie szukać historii pojazdu? Jak sprawdzić samochód używany i gdzie szukać historii pojazdu?
14 kwietnia 2021 11:40
Jak sprawdzić samochód przed jego zakupem? Czy istnieje możliwość weryfikacji, czy samochód nie pochodzi z kradzieży? Tak! Sprawdź, jak to zrobić.
Czytaj więcej
Komunikacyjne
Co to jest CEPiK i co można sprawdzić w tej bazie? Co to jest CEPiK i co można sprawdzić w tej bazie?
12 kwietnia 2021 13:05
Centralna ewidencja pojazdów i kierowców to system, który ułatwia kierowcom życie w wielu formalnych kwestiach. Dowiedz się, jakich.
Czytaj więcej
Komunikacyjne
Samochód, na który nie trzeba prawa jazdy - czy to możliwe? Samochód, na który nie trzeba prawa jazdy - czy to możliwe?
8 kwietnia 2021 13:20
Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy jest zakazane. Skąd wobec tego wzięło się przekonanie o samochodach, które można prowadzić bez prawa jazdy?
Czytaj więcej
OC
Jak zmienić ubezpieczyciela OC: w trakcie trwania i po wygaśnięciu polisy? Jak zmienić ubezpieczyciela OC: w trakcie trwania i po wygaśnięciu polisy?
6 kwietnia 2021 12:40
Opinie o ubezpieczycielach bywają różne, ale jeśli masz możliwość kupna OC w znacznie niższej cenie, to warto z tego skorzystać. Niestety nie zawsze można wypowiedzieć ubezpieczenie OC w trakcie trwania umowy. Jak i kiedy zmieniać ubezpieczyciela?
Czytaj więcej
Paszport szczepionkowy - wytyczne przyjęte przez kraje UE na temat paszportu zdrowotnego Paszport szczepionkowy - wytyczne przyjęte przez kraje UE na temat paszportu zdrowotnego
2 kwietnia 2021 13:50
Czym jest tzw. paszport szczepionkowy i dlaczego budzi tyle kontrowersji? Sprawdź, jakie są wspólne ustalenia UE w sprawie paszportu zdrowotnego oraz czy tradycyjna międzynarodowa książeczka szczepień może być takim paszportem.
Czytaj więcej
Ile kosztuje przegląd samochodu? Ile kosztuje przegląd samochodu?
31 marca 2021 11:45
Badanie techniczne samochodu należy wykonywać co 12 miesięcy (poza pewnymi wyjątkami). Ile kosztuje przegląd auta i co może zwiększyć jego koszt?
Czytaj więcej