Porady ubezpieczeniowe
Wszystko, co warto wiedzieć o rynku ubezpieczeń. Najnowsze doniesienia, zmiany w prawie oraz praktyczne porady dla każdego.
Kategorie
Wszystkie
Komunikacyjne
Nieruchomości
Rolne
NNW
Życie
Podróże
Firma
Szkolne
OC
Assistance
AC
Komunikacyjne
Wyposażenie apteczki. Co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy? Wyposażenie apteczki. Co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy?
17 września 2021 16:20
Co prawda nie na obowiązku posiadania apteczki samochodowej, ale w razie wypadku umożliwia ona udzielenie pierwszej pomocy. Co powinna zawierać apteczka?
Czytaj więcej
Nieruchomości
Mieszkanie komunalne - czy można je ubezpieczyć? Ile kosztuje? Mieszkanie komunalne - czy można je ubezpieczyć? Ile kosztuje?
15 września 2021 10:00
Lokator zajmujący mieszkanie komunalne jest jego najemcą. Właścicielem tego typu nieruchomości jest gmina, na której terenie się znajduje. Poniżej prezentujemy informacje czym jest mieszkanie komunalne i jak wygląda kwestia jego ubezpieczenia.
Czytaj więcej
Życie
Smog w polskich miastach. Czy można ubezpieczyć się od skutków smogu? Smog w polskich miastach. Czy można ubezpieczyć się od skutków smogu?
13 września 2021 13:30
Smog powoduje poważne choroby, które znacząco obniżają jakość naszego życia. Co dokładnie powoduje smog oraz czy można ubezpieczyć się od jego negatywnych skutków?
Czytaj więcej
Komunikacyjne
Mandat dla pasażera samochodu - czy to możliwe? Mandat dla pasażera samochodu - czy to możliwe?
10 września 2021 15:30
Mandat dla kierowcy za brak pasów pasażera nikogo nie dziwi, jednak nie każdy wie, że karę musi zapłacić także sam pasażer! Kiedy jeszcze pasażerowie są zobowiązani do płacenia mandatów?
Czytaj więcej
Życie
Firma
Wypadek w pracy a home office - co mówi prawo o wypadkach przy pracy zdalnej? Wypadek w pracy a home office - co mówi prawo o wypadkach przy pracy zdalnej?
8 września 2021 14:20
Obecnie co czwarty pracownik korzysta z możliwości pracy home office. Nawet jeśli jesteśmy w domu (lub wykonujemy pracę zdalną w innym miejscu), może dojść do wypadku przy pracy. Co na ten temat mówią przepisy?
Czytaj więcej
Komunikacyjne
OC
Miejsce zamieszkania a cena OC komunikacyjnego - w jakich miastach zapłacisz najwięcej? Miejsce zamieszkania a cena OC komunikacyjnego - w jakich miastach zapłacisz najwięcej?
6 września 2021 12:20
Cenę OC komunikacyjnego można zmniejszać na wiele sposobów. Jednym z nich jest… mieszkanie w małym mieście. Okazuje się bowiem, że mieszkańcy dużych miast płacą więcej za polisę!
Czytaj więcej
NNW
Życie
Odszkodowanie za złamanie nogi - na jakie świadczenia można liczyć? Odszkodowanie za złamanie nogi - na jakie świadczenia można liczyć?
3 września 2021 14:50
Złamana noga to bardzo nieprzyjemna sytuacja - pewnym pocieszeniem może być fakt, że można za to uzyskać chociaż odszkodowanie. Jakie rodzaje świadczeń są dostępne w przypadku złamania nogi?
Czytaj więcej