Ubezpieczenie dla Twojej firmy

W Unilink znajdziesz duży wybór ubezpieczeń zarówno dla Ciebie jako osoby prowadzącej jednoosobową działalność, jak i osoby będącej właścicielem lub współwłaścicielem dużego przedsiębiorstwa. U nas znajdziesz też ubezpieczenie OC, w przypadku kiedy Twoja profesja wymaga ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Skorzystaj z pomocy Agenta Unilink i uzyskaj najlepszą ochronę dla siebie i swojej firmy.

Ubezpieczenie firmy

Jesteś przedsiębiorcą, producentem lub usługodawcą i chcesz zabezpieczyć majątek swojej firmy? Powinieneś zapoznać się z produktami ubezpieczenia dla firm! Pomoże Ci w tym nasz Agent- nie zwlekaj i już teraz wyszukaj najbliższego Agenta Unilink!

Ubezpieczenie floty

Ubezpieczamy floty samochodowe, zadbamy o auta i inne pojazdy mechaniczne, które posiada i użytkuje Twoje przedsiębiorstwo. Kompleksowo przygotowana oferta pozwala uzyskać najlepsze warunki i zaoszczędzić na polisach OC, AC, NNW czy Assistance.

OC zawodowe

Oferujemy także ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla firm i zawodów, w których są one obowiązkowe lub zalecane. Ubezpieczamy lekarzy prowadzących prywatne praktyki, fizjoterapeutów, adwokatów, architektów, ale także przedstawicieli innych zawodów, którzy chcą zadbać o swoje poczucie bezpieczeństwa w kontekście odpowiedzialności cywilnej przy wykonywanych przez siebie zleceniach.

OC przewoźnika

OCP przewoźnika jest rodzajem umowy, której przedmiotem jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej firmy transportowej. Polisa tego rodzaju umożliwia przeniesienie odpowiedzialności finansowej na ubezpieczyciela w razie wystąpienia szkody. Ubezpieczenie to zapewnia ochronę ubezpieczeniową przedsiębiorcy wykonującemu usługi transportowe w ruchu krajowym lub międzynarodowym.

Ubezpieczenie OCP jest dobrowolne, jednak nie powinno się z niego rezygnować, ponieważ niesie ono ogromną liczbę korzyści.

OC zarządcy nieruchomości

OC zarządcy nieruchomości dedykowane jest dla osób i podmiotów prowadzących działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami, które posiadają umowę o zarządzanie z właścicielem nieruchomości.

Obowiązek posiadania aktualnej polisy OC zarządcy nieruchomości spoczywa na każdej osobie wykonującej ten zawód. Obowiązek ten wynika z zapisów zawartych w Ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami.

Ubezpieczenie Cargo

Ubezpieczenie Cargo to ubezpieczenie mienia w transporcie. Obejmuje ono ochroną towar przewożony drogą lądową, kolejową, śródlądową, lotniczą, morską - od utraty, ubytku czy zniszczenia, niezależnie czy przewozimy go samodzielnie czy korzystamy z zawodowego przewoźnika w transporcie krajowym lub międzynarodowym.

W zależności od potrzeb klienta do dyspozycji są warianty wykupienia polisy jednostkowej lub polisy obrotowej. Polisa jednostkowa zawierana jest na czas transportu konkretnego ładunku, zaś polisa obrotowa to polisa zawierana na 12 miesięcy i obejmuje każdy transport, który ma miejsce w okresie obowiązywanie tej polisy.

Ochrona prawna

Ubezpieczenie stanowi gwarancję pokrycia kosztów sporów prawnych, w których uczestniczy ubezpieczony w związku dochodzeniem roszczeń lub obroną przed roszczeniami.

Nieruchomości komercyjne

Jako właściciel firmy możesz skorzystać z ubezpieczenia nieruchomości komercyjnych, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że majątek Twojego przedsiębiorstwa oraz cenny sprzęt będą całkowicie bezpieczne od nieprzewidzianych zdarzeń losowych.


Ubezpieczenia dla firm

Mimo że obecnie coraz więcej przedsiębiorców korzysta z dofinansowania, wobec czego uruchomienie własnej działalności jest prostsze, to jednak ryzyko związane z prowadzeniem biznesu wciąż pozostaje wysokie. Dlatego też, jako właściciel firmy, powinieneś rozważyć stosowne ubezpieczenie. W przeciwnym wypadku jedno zdarzenie losowe może zaprzepaścić to, co udało Ci się wypracować w ciągu ostatnich lat.

Czy ubezpieczenie firmy jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie dla firm nie należy do Ubezpieczeń obowiązkowych, jednak że warto je posiadać, aby zabezpieczyć interesy usługodawcy na wypadek, gdyby doszło do nieprzewidzianej sytuacji, w wyniku której klient poniósłby straty.

Co można ubezpieczyć, jeśli prowadzimy własną działalność gospodarczą?

Mienie firmy/pracowników, NNW dla pracowników – to tylko niektóre propozycje, które służą zabezpieczeniu interesów firmy. Istnieje wiele produktów ubezpieczeniowych, którymi mogą zainteresować się przedsiębiorcy. Dzięki temu można zabezpieczyć budynki, wyposażenie (w tym specjalistyczne urządzenia), mienie pracowników, a nawet środki pieniężne czy obrotowe. Zakres ochrony może sięgać jeszcze dalej – wszystko zależy od oferty proponowanej przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe.

Szczególnie popularne jest ubezpieczenie mienia – te można uchronić od strat na wypadek pożaru, powodzi, zalania czy też innych losowych zdarzeń, podobnie jak od kradzieży czy szkód elektrycznych. Wartym uwagi rozwiązaniem jest z pewnością polisa all risk, która, jak sama nazwa wskazuje, ubezpiecza od wszystkich ryzyk. Na dodatek jej umowa jest skonstruowana w taki sposób, że znacznie łatwiej uzyskać stosowne odszkodowanie i tym samym utrzymać płynność finansową przedsiębiorstwa w razie nieprzewidzianego wypadku.

Oczywiście trzeba też pamiętać, że część zdarzeń, bez względu na wybór ubezpieczyciela, będzie wyłączona z polisy. Mowa tu przede wszystkim o szkodach wyrządzonych umyślnie bądź wynikających z naturalnej eksploatacji sprzętu. Środków w ramach rekompensaty nie otrzymamy też wówczas, gdy zdarzenie wynikło z zaniedbania członków firmy.

Jak skutecznie ubezpieczyć firmę?

Oprócz standardowej polisy OC właściciele firm z pewnością powinni zadbać o ubezpieczenie mienia. Wówczas chronione będą budynki i lokale, a także wszelkie urządzenia, specjalistyczne maszyny, sprzęt elektroniczny, a nawet oprogramowanie czy środki obrotowe. Równie dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie majątku oraz polisa zabezpieczająca od utraty zysku.

Wielu przedsiębiorców decyduje się także na ubezpieczenie grupowe pracowników. Zazwyczaj tego typu produkty mają szeroki zakres ochrony oraz stosunkowo niską składkę. Taki krok nie tylko pozwoli na jeszcze bardziej szczegółowe zatroszczenie się o interesy firmy, ale jest również mile widzianym gestem, który wpływa na poprawę stosunków zawodowych między pracownikami a przełożonymi.

Jeśli poszukujesz korzystnego ubezpieczenia firmowego, zapraszamy do kontaktu.