Ubezpiecznie floty

Wiele przedsiębiorstw posiada sieć firmowych samochodów, nawet jeśli ich działalność nie jest ściśle powiązana z transportem. Czasem potrzebnych jest chociażby kilka pojazdów, żeby codzienna praca przebiegała bez żadnych problemów. Ponieważ jednak na drodze zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje, warto – podobnie jak w przypadku aut prywatnych – zatroszczyć się o bezpieczeństwo i zadbać o ubezpieczenie swojej floty.

Do kogo jest skierowane ubezpieczenie floty?

Chociaż z tego rodzaju polisy komunikacyjnej najczęściej korzystają właściciele firm transportowych oraz spedycyjnych, to jednak ten produkt ubezpieczeniowy może być wykorzystany przez dowolne przedsiębiorstwo, które dysponuje co najmniej kilkoma pojazdami. Zazwyczaj flota musi obejmować co najmniej 10 samochodów, chociaż niektórzy ubezpieczyciele z chęcią podpiszą umowę, nawet jeśli aut jest zdecydowanie mniej.

Warto też pamiętać, że ubezpieczeniem można objąć wszystkie samochody jednocześnie, niezależnie od tego, czy są to osobówki, czy pojazdy ciężarowe. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż wykupowanie osobnej polisy dla każdego auta, a ochrona jest równie skuteczna.

Na co możemy liczyć w ramach ubezpieczenia floty?

Ostateczna cena, ale także zakres ochrony naszego ubezpieczenia w dużej mierze zależy od tego, jakie warunki uzgodnimy wspólnie z ubezpieczycielem. Na dodatek warto pamiętać, że możemy zarówno poprzestać na standardowym OC, jak i zdecydować się rozszerzyć pakiet o dodatkowe udogodnienia, które pozwolą jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo. Wobec tego możemy stworzyć polisę składającą się również z:

  • autocasco;
  • ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW);
  • Assistance;
  • ubezpieczenia opon i/lub szyb;
  • Zielonej Karty;
  • ochrony prawnej.

Posiadając wyłącznie OC, będziemy co prawda chronieni przed skutkami ewentualnej kolizji drogowej, do której doprowadził nasz pracownik i która spowodowała szkodę na rzecz osoby trzeciej, nie będziemy jednak zabezpieczeni na wypadek kradzieży pojazdu czy uszkodzenia go przez nieznanego sprawcę. W tych przypadkach przyda się AC. Z kolei za pośrednictwem Assistance możemy liczyć na doraźną pomoc w razie awarii samochodu, co znacznie ułatwi pokonywanie tras, szczególnie jeśli od szybkości i sprawności działań będzie uzależnione powodzenie jakiejś transakcji.

Ubezpieczenie floty – cena. Jak wykupić?

W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, ale też tego, ile samochodów liczy nasza flota, cena ubezpieczenia może być zmienna. Nie trzeba jednak negocjować warunków z każdym godnym uwagi ubezpieczycielem – w Unilink S.A. porównamy dla Ciebie dostępne oferty i wspólnie wybierzemy tę najlepszą.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie