Ubezpieczenie Opon

Przebita opona na drodze może wyprowadzić z równowagi każdego. Co więcej, ten rodzaj usterki należy do najczęstszych zdarzeń na drodze. Aby móc kontynuować swoją podróż po przebiciu opony, konieczna jest wymiana koła. Niestety nie każdy z nas jest zawsze przygotowany na taką sytuację lub zwyczajnie nie wie, jak to zrobić. W takim przypadku bardzo korzystne może okazać się ubezpieczenie opon. Sprawdź, co możesz dzięki niemu zyskać.

Ubezpieczenie opon – zakres usług

Posiadanie ubezpieczenia opon jest gwarancją, dzięki której towarzystwa ubezpieczeniowe zapewnią nam niezbędną pomoc ze względu na uszkodzoną oponę, bez uiszczania dodatkowych opłat. Zakres tej usługi obejmuje zarówno wymianę koła na miejscu, jak i odholowanie pojazdu do zakładu wulkanizacyjnego, jeśli wymiana w miejscu zdarzenia nie jest możliwa.

W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego taka usługa może stanowić część ubezpieczenia Assistance. Jednak coraz więcej ubezpieczycieli za niewielką dopłatą lub bezpłatnie oferuje rozszerzenie ubezpieczenia OC i AC o możliwość wymiany koła.

Ubezpieczenie opon – o tym warto pamiętać

Rozważając wybór ubezpieczenia opon, warto mieć na uwadze, że żadne z towarzystw nie oferuje tej polisy bez ograniczeń. Przed podpisaniem umowy warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • limity dotyczące wybranych usług – np. do jakiej odległości ubezpieczyciel odholuje pojazd do warsztatu, a do jakiej kwoty będzie mógł pokryć koszt wymiany koła na miejscu zdarzenia;
  • ogólną sumę ubezpieczenia;
  • okoliczności, w jakich może zostać wezwana pomoc;
  • liczbę zdarzeń objętych ochroną – niektóre z towarzystw mogą zagwarantować pomoc tylko podczas pierwszego uszkodzenia opony;
  • sposób, w jaki w OWU danego towarzystwa definiowane jest uszkodzenie opony (każdy ubezpieczyciel może definiować je w inny sposób).

W przypadku ubezpieczenia opon niezbędne jest zapoznanie się w częścią OWU dotyczącą wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Ten może nie zapewnić pomocy np. w przypadku celowego uszkodzenia opony lub jeśli kierujący pojazdem nie posiada do tego uprawnień.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: