Ubezpieczenie nieruchomości komercyjnej

Ubezpieczenie nieruchomości dotyczy nie tylko budynków prywatnych jak domy czy mieszkania. Jako właściciel firmy możesz skorzystać z ubezpieczenia nieruchomości komercyjnych, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że majątek Twojego przedsiębiorstwa oraz cenny sprzęt będą całkowicie bezpieczne od nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Sprawdź, co możesz ubezpieczyć.

Nieruchomość komercyjna – co mogę ubezpieczyć?

Zakres ochrony nieruchomości komercyjnej w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb, a także działalności Twojej firmy. Wybierając ubezpieczenie dla swojej działalności, zyskujesz podobne benefity jak w przypadku ubezpieczenia domu lub mieszkania, choć ich zakres może się różnić. Np. zamiast sprzętu AGD ubezpieczeniem zostaje objęty profesjonalny sprzęt.

Ubezpieczeniem nieruchomości komercyjnej mogą zostać objęte m.in.:

  • biura,
  • hale produkcyjne,
  • sklepy, magazyny,
  • lokale usługowe.

Jak działa ubezpieczenie firmy?

Zakres ochrony firmy obejmuje każde zdarzenie, które powoduje utratę bądź uszkodzenie ubezpieczonego mienia. Wyjątkiem są zdarzenia zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia dotyczące wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Zawsze warto zapoznać się z nimi przed podpisaniem umowy, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Podstawowy zakres ochrony ubezpieczenia nieruchomości komercyjnej obejmuje zarówno zdarzenia losowe (np. pożar, zalanie), jak i dotyczą aktów kradzieży z włamaniem i rabunku czy wandalizmu. Przedsiębiorcy mogą również ubezpieczyć szyby i witryny sklepowe przed wybiciem i zniszczeniem, podobnie jak sprzęt elektroniczny (zarówno stały, jak i przenośny).

W zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego możesz liczyć również na zwrot środków za antywłamaniowe zabezpieczenia, które zostały zniszczone przez złodzieja. Posiadając rozszerzone ubezpieczenie nieruchomości komercyjnej, w jego ramach możesz skorzystać także z pomocy prawnej, jeśli konieczne okaże się wejście na drogę sądową.

Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej wyboru właściwej polisy dla swojej firmy, zgłoś się do jednego z naszych oddziałów Unilink lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie