Ubezpieczenie podróży służbowej

Wyjazdy służbowe różnią się od wyjazdów turystycznych, głównie ze względu na charakter. Na wyjazd służbowy warto wykupić polisę, która zapewni ubezpieczonemu odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Tego rodzaju umowy mogą być zawierane zarówno w formie indywidualnej jak I grupowej.

Podróże służbowe – kogo obejmuje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie pracownika w trakcie delegacji to gwarancja jego bezpiecznej podróży oraz pobytu za granicą. Pracodawca nie ma obowiązku wykupienia nam dodatkowego ubezpieczenia, chociaż niektórzy chcą zapewnić pełne bezpieczeństwo swoim pracownikom w każdej sytuacji. Na podpisanie umowy możemy zdecydować się samodzielnie. Ubezpieczający - może zdecydować, czy polisa będzie jednorazowa (w umowie określony jest okres ochrony), czy też woli wykupić pakiet całoroczny. Obejmujący częste, krótkotrwałe wyjazdy.

Podczas wyjazdów mogą przydarzyć się różne, często nieprzewidziane sytuacje, a pobyt poza granicami kraju znacząco utrudnia powrót czy też skorzystanie z darmowego leczenia. Na terenie naszego państwa jesteśmy objęci bezpłatną opieką medyczną, a EKUZ może nam jedynie zagwarantować, że podobną pomoc otrzymamy na terenie krajów Unii Europejskiej i EFTY. Dlatego właśnie warto ubezpieczać się na czas podróży służbowych.

Często są to jednak sytuacje, w której nasz bagaż, pomimo należytego zabezpieczenia zostanie skradziony, bądź zagubiony albo nie możemy skorzystać z darmowej opieki medycznej. Właśnie w takich przypadkach niezbędne okazuje się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, dzięki czemu nie będziemy musieli samodzielnie pokrywać kosztów leczenia – szczególnie w krajach, gdzie jest to niemały wydatek.

Jakie ubezpieczenie podróży służbowych wybrać?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia podróży służbowych jest sprawą indywidualną, dlatego polisa powinna być wybrana wedle potrzeb ubezpieczanego pracownika lub pracodawcy. Każda firma ma zupełnie inne wymagania względem wyjazdów (różna częstotliwość delegacji oraz miejsca pobytu), dlatego też umowa z ubezpieczycielem powinna być odpowiednio dobrana, niekiedy także rozszerzona o dodatkowe pakiety.

Przed wyborem polisy warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak czas trwania delegacji oraz to, gdzie najczęściej podróżujemy. Jeżeli w Twojej pracy często zdarzają się wyjazdy służbowe lub jeżeli posiadasz firmę i chcesz zapewnić swoim pracownikom odpowiednie bezpieczeństwo podczas podróży – koniecznie skontaktuj się z przedstawicielem naszej multiagencji Unilink S.A. Pomożemy Ci w wyborze najkorzystniejszej i najlepszej dla Ciebie umowy.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie