Grupa Unilink kontynuuje dynamiczną ekspansję międzynarodową i dokonuje kolejnej akwizycji w Bułgarii.

źródło własne

2 sierpnia 2023 r. Grupa Unilink dokonała akwizycji firmy SDI, największego dystrybutora ubezpieczeń w Bułgarii i największego konkurenta obecnego już w Grupie - I&G Insurance Brokers. SDI posiada sieć około 300 placówek w Bułgarii i realizuje przypis składki około 400 mln złotych, ubezpieczając ponad 800 tysięcy klientów.

SDI jest najbardziej rozpoznawalną marką ubezpieczeniową w Bułgarii, jest również zdecydowanie największym dystrybutorem ubezpieczeń online. Grupa Unilink jest obecna na rynku bułgarskim od ponad dwóch lat, dzięki zakupowi I&G Insurance Brokers. W wyniku transakcji powstanie niekwestionowany lider bułgarskiego rynku ubezpieczeń. Transakcja wymaga zgody bułgarskiego urzędu antymonopolowego.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu dołączenia SDI do naszej Grupy. SDI to nasz największy konkurent w Bułgarii o profilu czysto detalicznym, zaś nasza dotychczasowa spółka w Bułgarii operuje we wszystkim segmentach rynku, z dużym naciskiem na klienta korporacyjnego. Razem będziemy o wiele silniejsi i skutecznie wykorzystamy efekty synergii, dzięki którym będziemy w stanie jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów” – powiedział Igor Rusinowski, Prezes Grupy Unilink.