Aleksandra Friedel nową prezeską Unilink w Polsce

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu Unilink S.A. w Polsce – nową prezeską została Aleksandra Friedel, która do tej pory pełniła funkcję członkini zarządu spółki. Dotychczasowy prezes - Igor Rusinowski, pokieruje rozwojem całej Grupy Unilink, działającej obecnie na 6 rynkach i będzie odpowiedzialny za jej dalszą ekspansję w Europie.

„W ciągu ostatnich lat Unilink udowodnił, że z sukcesem potrafi rozwijać i integrować biznes dystrybucji ubezpieczeń w Polsce, a także na rynkach zagranicznych. Już teraz jesteśmy największym dystrybutorem ubezpieczeń w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dalszy wzrost i rozwój Grupy Unilink jest naszym najważniejszym celem. Decyzja o przekazaniu sterów Unilink S.A. w ręce Aleksandry Friedel jest naturalną konsekwencją zagranicznego rozwoju i sformalizowaniem zmiany, która de facto zadziała się już jakiś czas temu.”mówi Igor Rusinowski, prezes międzynarodowej Grupy Unilink.

Aleksandra Friedel jest wysokiej klasy menadżerem, związana z Unilink od 8 lat, posiada ponad 20 letnie doświadczenie w branży finansowej i ubezpieczeniowej, zdobyte na stanowiskach kierowniczych w globalnych korporacjach finansowych w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, m.in. w KPMG i Hannover Re, a także w Polsce w Link4.

„Zmiana ta stanowi dla Unilink przede wszystkim gwarancję stabilności biznesowej, kontynuację rozwoju na rynku w Polsce, a także jest zwiastunem nowości i kolejnych inwestycji. Nowa prezeska jest znana z dbałości o jakość, która na pewno będzie jeszcze bardziej zauważona w zakresie obsługi naszych partnerów biznesowych: agentów, towarzystw ubezpieczeń, jak i klientów. Cieszę się, że Aleksandra Friedel przyjęła to wyzwanie. Z przyjemnością będę wspierał i obserwował jak Unilink dalej rozwija się pod jej przywództwem.”- dodaje Igor Rusinowski.

„Przejęcie przywództwa nad Unilink w Polsce od Igora Rusinowskiego, który z najmłodszej ogólnopolskiej multiagencji zbudował lidera rynku dystrybucji, jest nobilitujące. Unilink jest dla mnie bardzo ważny, a rynek ubezpieczeniowy jest mi bliski. Razem z zespołem Unilink wyznajemy podobne wartości: ambicję, pasję, przedsiębiorczość, profesjonalizm oraz pracę zespołową, które stanowią wspólny mianownik naszej pracy. Niezmiennie najważniejsze dla mnie, a tym samym dla Unilink, pozostają bliskie i jakościowe relacje z agentami i towarzystwami ubezpieczeń. A celem jest wspólny wzrost i rozwój biznesu.

Unilink dysponuje dzisiaj największym zespołem wsparcia dla agentów, nowoczesnym systemem obsługi i technologicznymi rozwiązaniami usprawniającymi pracę Agenta. Zeszły rok zamknęliśmy kilkunastoma akwizycjami na rodzimym rynku, a kolejni partnerzy zaufali sile naszej marki przystępując do programu UniPartner, w ramach którego funkcjonuje już ponad 1200 placówek z logiem Unilink. Możliwość kierowania tak silną, stabilną finansowo i jednocześnie wyjątkową organizacją jest dla mnie niezwykle inspirujące i motywujące do dalszego działania.” – komentuje Aleksandra Friedel, prezeska spółki Unilink w Polsce.

Aleksandra Friedel jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiada kwalifikacje ACCA i dogłębną znajomością MSSF. Doświadczenie w obszarze finansów zdobyła w Niemczech i Wielkiej Brytanii m.in. w takich globalnych instytucjach finansowych jak KPMG i Hannover Re, a także w Polsce, w Link4. W Unilink od 2015 r. jako dyrektorka finansowa i wiceprezeska zarządu. Przedsiębiorczyni i Anioł Biznesu. Prekursorka i mentorka programu mentoringowego, dedykowanego talentom w Unilink S.A., zainicjowanego w 2021 roku. Prywatnie entuzjastka rozwoju osobistego, pasjonatka przywództwa i inwestorka. Absolwentka podyplomowych studiów Coachingu i Mentoringu w Laboratorium Psychoedukacji przy SWPS oraz Akademii Psychologii Przywództwa. Posiada certyfikację LVI do przeprowadzenia badania Wszechstronności Przywództwa. Od 2022 roku także wykładowczyni Szkoły Biznesu przy Politechnice Warszawskiej.