Aleksandra Friedel z tytułem „Finansist(k)a Roku 2023” od Gazety Finansowej

Prezeska Unilink, największej multiagencji ubezpieczeniowej w Polsce została
wyróżniona przez Gazetę Finansową tytułem „Finansista Roku 2023”. To jedyna kobieta, a także jedyna przedstawicielka multiagencji ubezpieczeniowych w gronie laureatów. Celem przyznawanych wyróżnień jest promowanie wybitnych i najbardziej przedsiębiorczych menadżerów zarządzających najlepszymi firmami i markami z branży finansowej w Polsce. Wyróżnione przez redakcję osoby to wizjonerzy oraz liderzy w swoich branżach, dbający o wizerunek firm i wyznaczający trendy na rynku finansowym.

W ramach raportu „Finansista Roku” redakcja Gazety Finansowej co roku nagradza wyróżniające się postaci z rynku finansowego. Uzasadnienie wyboru tegorocznych laureatów: „Doceniliśmy otwartość, innowacyjność w podejściu do kreowania produktów finansowych i świadomość potrzeb klienta. Wszystkim obecnym na liście gratulujemy” - redakcja Gazety Finansowej.

Tegoroczni laureaci „Finansista Roku”: Aleksandra Friedel, Prezeska Zarządu Unilink, Przemysław Gdański, Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska, Andrzej Gurak, Prezes Zarządu Impuls - Leasing Polska i Impuls – Insurance Polska, Rodger Hodgkiss, Prezes Spółek Ubezpieczeniowych Generali Polska, Martin Kaczmarski, Prezes Zarządu Kaczmarski Group, Marcin Nedwidek, Prezes Grupy Uniqa w Polsce, Radosław Olszewski, Prezes Zarządu Domu Maklerskiego BOŚ, Maciej Trybuchowski, Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i KDPW_CCP, Marcin Wiński, Prezes Zarządu TYR Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu PKO Leasing.

Bardzo dziękuję redakcji za wyróżnienie oraz gratuluję wszystkim tegorocznym laureatom. Wyróżnienie cieszy tym bardziej, że przypada akurat rok po objęciu przeze mnie sterów Unilink w Polsce. To piękne zwieńczenie intensywnego roku i motywacja do dalszych działań na rzecz branży ubezpieczeniowej - komentuje Aleksandra Friedel, Prezeska Unilink.

Aleksandra Friedel, Prezeska Unilink

Aleksandra Friedel- doświadczenie zdobyła w globalnych instytucjach finansowych KPMG i Hannover Re w Niemczech i Wielkiej Brytanii oraz w Polsce w Link4. W Unilink od 2015 r. jako dyrektorka finansowa i wiceprezeska zarządu. Od 2023 r. prezeska zarządu Unilink, największej multiagencji ubezpieczeniowej w Polsce. Przedsiębiorczyni, inwestorka i Anioł Biznesu. Absolwentka podyplomowych studiów Coachingu i Mentoringu w Laboratorium Psychoedukacji przy SWPS oraz Akademii Psychologii Przywództwa. Posiada certyfikację LVI do przeprowadzenia badania Wszechstronności Przywództwa. Od 2022 r. wykładowczyni Szkoły Biznesu przy Politechnice Warszawskiej.