Dążąc do pozycji lidera dystrybucji ubezpieczeń na świecie Grupa Unilink przyspiesza swój rozwój i dołącza do Acrisure

pexels.com

Zarząd Grupy Unilink podjął strategiczną decyzję aby dołączyć do wiodącego globalnego fintechu i brokera ubezpieczeniowego Acrisure. Dzięki tej decyzji, Grupa Unilink zamierza przyspieszyć swój międzynarodowy rozwój oraz wykorzystać globalną obecność i doświadczenie Acrisure. Enterprise Investors, wiodąca firma Private Equity w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej, która była mniejszościowym akcjonariuszem Unilink od połowy 2018 roku opuszcza akcjonariat Unilink. Zarząd Grupy Unilink pod kierownictwem Igora Rusinowskiego będzie dalej rozwijać Grupę jako akcjonariusze Acrisure. Acrisure będzie wspierał dalszy rozwój Grupy Unilink w Europie, dostarczając swoje międzynarodowe doświadczenie w obszarach dystrybucji, technologii, umiejętności underwritingowych, relacji z Towarzystwami Ubezpieczeń oraz dostępu do kapitału.

Grupa Unilink jest największym dystrybutorem ubezpieczeń w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej, z pozycją lidera w Polsce (marka Unilink), Bułgarii (marka I&G Insurance Brokers), Rumunii i Mołdawii (marka Safety Broker), Czechach i Słowacji (marka Insia). Składka przypisana brutto w 2022 wyniosła 1,3 mld euro, w obszarze ubezpieczeń majątkowych i życiowych łącznie. Grupa działa również w formule MGA (Managing General Agent) w Polsce (Unext) oraz Rumunii (Next Ins Pro). Grupa jest obecna we wszystkich kanałach sprzedaży ze szczególną koncentracją na kanale agencyjnym. W całym Regionie Europy Środkowo-Wschodniej Grupa współpracuje z 15.000 Agentów, posiada 2.500 placówek i sprzedaje około 7 milionów polis rocznie.

„Wprowadzenie Acrisure do naszej części świata będzie niezwykle ciekawą i ekscytującą podróżą! W ostatnich kilku latach udało nam się rozwinąć Unilink z lidera rynku dystrybucji ubezpieczeń w Polsce w największą firmę dystrybucyjną w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej, działającego w 6 krajach Regionu we wszystkich kanałach dystrybucji”- powiedział Igor Rusinowski, Prezes Grupy Unilink.

„Po dogłębnym przeglądzie naszych opcji strategicznych, wierzymy, że dokonaliśmy najlepszego wyboru nowego inwestora. Jesteśmy bardzo spójni z koncentracją Acrisure na partnerstwie, wzroście, innowacjach i przedsiębiorczości. Zespół Grupy Unilink z dużą energią i optymizmem podchodzi do dołączenia do Acrisure, aby wspólnie budować przewagi konkurencyjne na naszych rynkach. Łączą nas identyczne wartości i zasady biznesowe związane z partnerstwem, zaangażowaniem i akwizycjami będącymi w centrum naszego DNA. Dołączenie do Acrisure otwiera zupełnie nowy świat możliwości dla naszych Agentów, pracowników i partnerów ubezpieczeniowych. To wielkie wydarzenie w historii Grupy Unilink i jestem pewien, że wszyscy będziemy jego beneficjentami”- dodaje Igor Rusinowski.

Transakcja wymaga zgód antymonopolowych i regulacyjnych. Warunki transakcji nie zostają ujawnione.

O Acrisure

Acrisure jest „Nadzwyczajną Korzyścią” dla milionów klientów na całym świecie. Firma łączy ludzi i technologie aby dostarczać szeroki wachlarz usług ubezpieczeniowych, reasekuracyjnych, usług z zakresu cyberbezpieczeństwa i innych. W przeciągu ostatnich 9 lat, Acrisure zwiększył swoje przychody netto z 38 milionów dolarów rocznie do ponad 4 miliardów dolarów i obecnie zatrudnia ponad 14.000 pracowników w 21 krajach. Acrisure będzie wkrótce ogłaszał kolejne etapy swojego rozwoju. Najnowsze wiadomości można śledzić na Acrisure.com lub profil firmy na LinkedIn.