Grupa Unilink - największy dystrybutor ubezpieczeń w Europie Środkowo Wschodniej, kupiła część przedsiębiorstwa od ProService Finteco.

Grupa Unilink - największy dystrybutor ubezpieczeń w Europie Środkowo Wschodniej, kupiła zorganizowaną część przedsiębiorstwa, w skład którego wchodzi doświadczony zespół oraz zaawansowane systemy informatyczne, dedykowane sektorowi ubezpieczeń od spółki ProService Finteco. Nowe rozwiązania pozwolą na rozszerzenie usług Grupy o rozwiązania informatyczne i procesowe dla Towarzystw Ubezpieczeń, jeszcze szybsze dostosowanie się do zachodzących zmian, wpłyną na zwiększenie konkurencyjności Agentów współpracujących z Grupą Unilink, jak i przyśpieszą procesy administracyjne i obsługowe oferowane obecnie.

Z końcem sierpnia br. Grupa Unilink podpisała ze spółką ProService Finteco umowę kupna zorganizowanej części przedsiębiorstwa zajmującej się projektowaniem, rozwojem, utrzymaniem i administracją systemów IT (własnych rozwiązań informatycznych) przeznaczonej dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego.

Przedmiotem transakcji są dwa systemy informatyczne ProService Finteco tj. FlexiBlock - wielomodułowy system do obsługi produktów ubezpieczeniowych w chmurze Microsoft Azure i BrokerUFG - produkt pozwalający na komunikację między zakładem ubezpieczeń a UFG. Oba rozwiązania zostały docenione przez rynek, czego dowodem są otrzymane nagrody: tytuł FinTech w 2023 roku, a także tytuł Innowacji Miesiąca i nagrodę za najlepsze rozwiązanie InsurTech w 2021 roku, przyznane ProService Finteco.

Technologia jest obecnie kluczowym obszarem każdego liczącego się uczestnika na rynku i bezpośrednio wpływa na przewagę konkurencyjną. Jesteśmy tego świadomi, dlatego cały czas wprowadzamy szereg innowacyjnych rozwiązań z zakresu robotyzacji czy rozwiązań systemowych ułatwiających pracę naszym Agentom. Zakup gotowego rozwiązania od ProService Finteco, które jest jednocześnie sprawdzone i posiada bardzo dobrą renomę na rynku, zdecydowanie wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Unilink. Cieszymy się, że spółka ProService Finteco zaufała nam powierzając przyszłość wysokiej jakości doświadczonego zespołu oraz systemów FlexiBlock i BrokerUFG. Będziemy kontynuować rozwój obu tych narzędzi z korzyścią dla naszych obecnych i nowych Partnerów biznesowych. Jest to dla nas kolejny krok w rozszerzaniu zakresu usług świadczonych dla rynku ubezpieczeń w Polsce i całym Regionie Europy Środkowo Wschodniej.” - powiedział Igor Rusinowski, Prezes Grupy Unilink.