InterRisk, SIGNAL IDUNA oraz Wiener partnerami Szkolnej Olimpiady Wiedzy Ubezpieczeniowej

źródło własne

Trzej ubezpieczyciele dołączyli do projektu Szkolnej Olimpiady Wiedzy Ubezpieczeniowej organizowanej przez multiagencję Unilink. W rywalizacji mogą wziąć udział uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych. Projekt ma na celu edukację ubezpieczeniową młodzieży, a także promocję Agentów ubezpieczeniowych wśród lokalnych społeczności.

Cieszymy się, że poszerzamy nasze działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu o edukację ubezpieczeniową młodzieży. Jestem przekonany, że wspólnie z Unilink i agentami, realnie przyczynimy się do zwiększenia świadomości ubezpieczeniowej wśród młodego pokolenia- podkreśla Daniel Kaliszuk, Członek Zarządu InterRisk, partnera projektu Szkolnej Olimpiady Wiedzy Ubezpieczeniowej.

Edukacja finansowa młodzieży jest niezwykle ważna i jako firma ubezpieczeniowa nie wyobrażamy sobie działalności ESG bez tego obszaru. W Ogólnopolskiej Szkolnej Olimpiadzie Wiedzy Ubezpieczeniowej stawiamy z Unilink na zagadnienia bliskie uczniom, dzięki czemu projekt ma wymiar nie tylko teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczny – komentuje Adam Dwulecki, prezes zarządu firmy Wiener.

Po raz kolejny angażujemy się wspólnie z Unilink w tę jakże kreatywną inicjatywę, promującą w nieszablonowy sposób ubezpieczenia wśród dzieci i młodzieży. Nie mogło nas zabraknąć w tym projekcie. Partnerstwo na rzecz edukacji jest kluczowe, by wprowadzić realną zmianę w tym obszarze– dodaje Agnieszka Kiełbasińska, Prezes Zarządu SIGNAL IDUNA.

Przebieg i rejestracja udziału w szkolnej olimpiadzie

Olimpiada składa się z 3 etapów. Każdy z nich będzie polegać na wypełnieniu testu online. Rejestracja udziału w rywalizacji potrwa do 17 marca.

Rodzice mogę zgłaszać swoje dzieci do udziału w szkolnej olimpiadzie na stronie: https://unilink.pl/lp/ogolnopolska-szkolna-olimpiada-wiedzy-ubezpieczeniowej.

Tam też znajdą niezbędne materiały edukacyjne dla młodzieży.

Uczniowie mogą wygrać w olimpiadzie: smartwatch firmy Garmin, drukarkę wielofunkcyjną HP, głośnik JBL, ubezpieczenie NNW, natomiast szkoła z największą liczbą zgłoszonych podopiecznych do rywalizacji otrzyma profesjonalne piłki Mikasa oraz koszulkę z autografiami najlepszych siatkarzy Polskiej Ligi Siatkówki.

Olimpiada została zgłoszona do Kuratorium Oświaty w zakresie ogólnopolskich olimpiad wiedzy. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, laureaci Olimpiady będą mogli zyskać dodatkowe punkty na świadectwie kończącym szkołę podstawową, które mogą pomóc w dostaniu się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Decyzja kuratorium zostanie ogłoszona na początku marca.

Patronami medialnymi wydarzenia są: Gazeta Ubezpieczeniowa i Dziennik Ubezpieczeniowy.