IV Konferencja Grupy Unilink już za nami!

IV Konferencja Ubezpieczeniowa, bo o niej mowa, tym razem odbyła się pod hasłem „Nie czekaj tylko działaj!”. Gościem specjalnym konferencji był Generał Roman Polko, który wystąpił z prezentacją motywacyjną ilustrującą jego własne doświadczenia i to jak ważne jest podejmowanie w życiu wyzwań i działanie w celu przejmowania inicjatywy. Wystąpienie to spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony Agentów, którzy jeszcze długo po nim dyskutowali w kuluarach oceniając je jako bardzo inspirujące.


Z kolei Prezes Igor Rusinowski podsumował ostatnie wydarzenia na rynku światowym, europejskim a także w Polsce. Nakreślając trendy omówił także wyzwania, z którymi rodzimy rynek będzie musiał się zmierzyć w bliższej i dalszej perspektywie. Igor Rusinowski podkreślił także, że Unilink chce być jak najlepszym partnerem biznesowym dla Agentów, którzy są w centrum uwagi Unilink.
Było także sporo danych liczbowych, między innymi prognoza planowanego przypisu na rok 2017 (720 milionów) i informacja, że planowany rok temu miliard którego osiągnięcie było zaplanowane na rok 2020, Unilink zrealizuje już w przyszłym roku.


Podczas wystąpienia miała miejsce między innymi prezentacja nowej porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych, która już niebawem będzie dostępna dla wszystkich Agentów Unilink.
Nowe narzędzie do porównywania cen będzie funkcjonalne, z przyjaznym interfejsem, intuicyjne w obsłudze i przede wszystkim użyteczne. Wszystkie ceny zaprezentowane zostaną w jednym miejscu, umożliwiając szybką ocenę atrakcyjności oferty danego towarzystwa dla konkretnych potrzeb klienta. Dzięki inteligentnemu formularzowi, nie trzeba będzie wprowadzać powtarzających się informacji. W kolejnym kroku, porównywarka rozbudowana zostanie o czytnik kodów AZTEC co znacząco wpłynie na przyspieszenie i dokładność procesu uzupełnienia danych. Nad nowym rozwiązaniem współpracowaliśmy bezpośrednio z praktykami i z działami IT Towarzystw Ubezpieczeń wzorując się na najlepszych programach.


Niekwestionowaną wartością dodaną uczestnictwa w Konferencji była możliwość podzielenia się doświadczeniami z innymi Agentami a także możliwość spotkania Zarządów wszystkich czołowych Towarzystw Ubezpieczeniowych na rynku. W tym roku Zarządy można było nie tyko spotkać ale także posłuchać ich opinii, a wszystko to za sprawą debaty na temat przyszłości rynku ubezpieczeniowego w Polsce. Uczestnikami dyskusji moderowanej przez Prezesa Rusinowskiego, byli (w kolejności alfabetycznej): Juan Canellas Balanza – Nationale Nederlanden, Roger Hodgkiss – PZU, Małgorzata Makulska – Ergo Hestia, Adam Malinowski – Generali, Piotr Narloch – InterRisk, Krzysztof Szypuła - Allianz, Anna Włodarczyk-Moczkowska - Gothaer, i Agnieszka Wrońska - Link4).


W przerwach Agenci mogli poznać szczegóły programu UniParner w agencji wzorcowej Unilink zbudowanej w foyer hotelowym specjalnie na potrzeby konferencji. Podczas wizyty można było również zapoznać się z całą gamą materiałów marketingowych udostępnianych za darmo w Systemie Obsługi Sprzedaży lub za UniPunkty w sklepiku, również w SOS.


Po części plenarnej odbyły się warsztaty prowadzone przez Partnerów Wiodących Konferencji i tak, Ergo Hestia prezentowała zagadnienia z małego biznesu, Generali opowiadało o zjawisku whiplash, Link4 mówił o zaletach związanych z tematyką w ubezpieczeniach, a Nationale Nederlanden doradzało jak wykorzystać skalę rynku i pracę na zakresie).


Zwieńczeniem całego dnia była wieczorna Gala, która należała już tylko do Agentów. Podczas Gali wręczonych zostało bowiem ponad 50 nagród! W tym samochód za osiągnięty przypis (3 mln.) i wiele innych nagród. Galę, tak jak i całą konferencję doskonale poprowadził Tomasz Kammel, który w rozmowie kuluarowej przyznał, że konferencja Unilink jest wyjątkowa dzięki jej uczestnikom bowiem nie często można spotkać tak zgranych i przyjaźnie nastawionych do siebie ludzi.

Unilink przyznał nagrody w pięciu kategoriach:


Najlepsza sprzedaż produktów majątkowych:

 1. miejsce I Małgorzata Urbanik
 2. miejsce II Agnieszka Tabaszewska
 3. miejsce III Edward Michoń

Najlepsza sprzedaż produktów korporacyjnych:

 1. miejsce I Piotr Czapczyński
 2. miejsce II Monika Rynkowska
 3. miejsce III Mariusz Śleziak

Najlepsza sprzedaż produktów życiowych:

 1. miejsce I Lewaszow Ireneusz
 2. miejsce II Fojcik Michał
 3. miejsce III Iszczenko Aleksandra

Najlepsza sprzedaż (TOTAL):

 1. miejsce I Artur Domański
 2. miejsce II Jarosław Ratomski
 3. miejsce III Michał Kalinowski

Nagroda w Kategorii Debiut Roku powędrowała w ręce
Małgorzaty i Andrzeja Godlewskich

Samochód za przypis otrzymał Pan Jarosław Ratomski.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na zabawę przy muzyce na żywo do białego rana.
Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym Agentom za wspólnie spędzony czas i doskonałą zabawę.
Zespół Unilink.