Kobieta gotowa na wszystko

źródło: Adobe Stock

Już niebawem swoje święto będzie obchodzić 19 763 000[1] Polek. Mowa oczywiście o 8 marca - Światowym Dniu Kobiet. W Polsce mieszka prawie 20 milionów sióstr, matek, babć i przyjaciółek, które mają różne potrzeby i znajdują się w różnych momentach życia. Dzień Kobiet to dobra okazja, żeby spojrzeć szerzej na ich potrzeby. Jedną z nich zdecydowanie jest poczucie bezpieczeństwa, a to z kolei może wzrosnąć dzięki mądrze dobranemu ubezpieczeniu. Produktów ubezpieczeniowych na rynku jest wiele. Jak zatem wybrać te, które zabezpieczą potrzeby kobiet?

„Każda kobieta jest inna i inne są też jej potrzeby. Warto jednak wiedzieć, że istnieją na rynku produkty, które mogą te zróżnicowane potrzeby zabezpieczać. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele codziennych problemów można rozwiązać za pomocą dobrze wybranej polisy. Warto pamiętać, że ubezpieczenie to nie tylko rekompensata finansowa, ale również zorganizowana i realna pomoc w kryzysowych sytuacjach” – mówi Jolanta Dziadowiec, ekspertka Unilink.

Dla kobiet, które dbają o zdrowie

Jak wynika z danych zebranych w ramach Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2020, kobiety dbają
o zdrowie bardziej niż mężczyźni. Na potrzeby badania opracowano indeks zdrowia, którego skala obejmuje poziom od 0 proc. do 100 proc., gdzie 100 proc. to najlepszy możliwy wynik. Wśród kobiet indeks w przedziale 76 proc. – 100 proc. uzyskało 16% badanych, a to o 6 proc. więcej niż wśród badanych mężczyzn[2].

Jedną z form dbania o zdrowie zdecydowanie jest aktywność fizyczna, która niestety czasami wiąże się również z kontuzjami. Dla kobiet aktywnych fizycznie dobrym wyborem będzie ubezpieczenie na życie wraz z pakietem medycznym lub ubezpieczeniem assistance. Dodatkowa ochrona zapewni nie tylko wypłatę odszkodowania w razie nieszczęśliwego wypadku, ale też pokryje koszty badań diagnostycznych, leczenia i rehabilitacji.

Niestety, bez względu na to, jak zdrowy tryb życia prowadzimy, zawsze istnieje ryzyko wystąpienia poważnych chorób. Dlatego warto zabezpieczyć się polisą, która prócz nieszczęśliwych wypadków obejmuje również wsparcie finansowe na wypadek ciężkiej choroby. W ramach takiej polisy można skorzystać z opieki zdrowotnej w prywatnych placówkach, w tym konsultacji lekarskich bez skierowania i badań diagnostycznych, ale także zasięgnąć zagranicznej opinii lekarskiej, czy nawet realizować leczenie w renomowanej placówce za granicą, a wszelkie koszty zostaną pokryte w ramach ubezpieczenia. Co najważniejsze, wszystkie świadczenia odnoszą się m.in. do nowotworów kobiecych – piersi, jajników, czy szyjki macicy.

Dla mam i przyszłych mam

Jak szacuje GUS[3], w 2021 roku urodziło się w Polsce 331 tysięcy dzieci. To ponad 300 tysięcy świeżo upieczonych mam. I choć mamy są wielozadaniowe i czasem można odnieść wrażenie, że ich doba ma więcej niż 24 godziny, to nawet kobiece supermoce niekiedy zawodzą. Wtedy nieoceniona może okazać się pomoc gwarantowana w ramach polisy dla mam, tych obecnych i przyszłych. Na czym ona polega? Na przykład, w razie nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczyciel może zorganizować pomoc domową, która przejmie domowe obowiązki, jak sprzątanie czy gotowanie. A jeśli dziecko jest wulkanem energii i niefortunnie nie wyrobi się na zakręcie w sklepie z elektroniką, zahaczając o wielki telewizor lub grając w piłkę pomyli bramkę z oknem sąsiada, towarzystwo ubezpieczeniowe weźmie na siebie odpowiedzialność finansową za wyrządzone szkody w ramach ochrony w OC w życiu prywatnym.

Jednak polisa dla mam to nie tylko wsparcie finansowe. W ramach ubezpieczeń zdrowotnych oraz polis na życie dostępne są telefoniczne konsultacje lekarskie przez 24 godziny dobę. W razie niepokojącej sytuacji, można porozmawiać z lekarzem internistą, pediatrą lub położną. A jeśli niezbędne okaże się wsparcie psychologa, to ubezpieczyciel zorganizuje taką wizytę i pokryje jej koszty.

Dla kobiet, które czasami mają pecha

Drobne kłopoty, takie jak zgubione klucze, popsuty rower, czy awaria domowych sprzętów, potrafią zniweczyć nawet najbardziej misterny plan dnia. Z odsieczą przy tego typu komplikacjach przychodzi ubezpieczenie assistance, które jest oferowane przez ubezpieczycieli przy zakupie polisy na dom lub mieszkanie. Co ważne, towarzystwo ubezpieczeniowe zajmie się zarówno organizacją, jak i pokryciem kosztów usługi ślusarza, który sforsuje zamek czy też specjalisty, który przywróci do życia niesprawny sprzęt.

Ponieważ mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, a przezorny zawsze ubezpieczeniowy, to warto pomyśleć również o zabezpieczeniu rzeczy osobistych przed rabunkiem. Jak podaje Polska Policja[4], każdego dnia 2020 roku dochodziło w Polsce do niemal 250 zarejestrowanych przypadków kradzieży. Damskie torebki mogą pomieścić wiele ważnych i wartościowych przedmiotów: portfel z dokumentami, gotówką i kartami, klucze do domu i samochodu, kosmetyki, biżuterię czy też okulary. Wszystkie przepadną w przypadku kradzieży. Warto wiedzieć, że posiadając odpowiednią polisę, w razie utraty tych rzeczy w wyniku rabunku ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie.

„Co ważne, kradzież rzeczy osobistych poza miejscem ubezpieczenia jest bardzo często rozszerzeniem, możliwym do wykupienia przy ubezpieczeniu nieruchomości. Warto o taki dodatek do ochrony zapytać agenta przy wznowieniu polisy na dom. Poruszanie się w gąszczu produktów ubezpieczeniowych nie jest proste. Mimo podobieństwa w ramach danej kategorii polis, są też zasadnicze różnice, które dostrzeżemy jeśli spojrzymy na każdy produkt indywidualnie. Dlatego warto się skonsultować z profesjonalnym doradcą przed podjęciem decyzji o wyborze ubezpieczenia dopasowanego dokładnie do naszych potrzeb.” – mówi Jolanta Dziadowiec z Unilink.

Materiały prasowe:
Pobierz informację prasową >>

[1] https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5501/14/14/1/polska_w_liczbach_2021.pdf
[2]
https://www.nn.pl/dam/zasoby/raporty/Narodowy-Test-Zdrowia-Polakow-2020-raport.pdf
[3]
https://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5498/1/116/1/sytuacja_spoleczno-gospodarcza_kraju_w_2021.pdf
[4]
https://statystyka.policja.pl/st/kodeks-karny/przestepstwa-przeciwko-16/63961,Kradziez-art-278.html