Listopad miesiącem walki z męskim rakiem

Choroby nowotworowe cały czas stanowią drugą najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce. W związku z tym prowadzonych jest wiele akcji promujących profilaktykę oraz regularne badania w tym zakresie. W październiku uwaga opinii publicznej zwrócona była na raka piersi, w listopadzie sporo mówi się na temat męskich nowotworów: jąder i prostaty.

Bardzo często kwestia ta stanowi temat tabu, dlatego też powstaje wiele akcji, mających na celu przezwyciężenie wstydu i otwarcie dyskusji na temat męskich nowotworów. Jedną z nich jest Movember – ogólnoświatowa inicjatywa, która została zapoczątkowana w 2003 r. w Australii, a w kolejnych latach została spopularyzowana w innych krajach. Do Polski trafiła w 2014 r.

Sama nazwa akcji „movember” pochodzi z połączenia dwóch angielskich słów: „moustache” (wąsy) i „november” (listopad) i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „wąsopad”. Ma ona na celu zmianę oblicza męskiego zdrowia i zwiększenie świadomości męskich nowotworów. Wąsy, które stanowią symbol kampanii, mają ową zmianę oblicza odzwierciedlać.

Idea akcji jest prosta – przez cały miesiąc mężczyźni zapuszczają wąsy. Robią to nie tylko na znak solidarności, ale również po to, aby wzbudzić zainteresowanie w swoim otoczeniu i zapoczątkować dyskusję na temat profilaktyki oraz zachorowalności na nowotwory prostaty oraz jąder. Do akcji może przystąpić każdy mężczyzna. Wystarczy zapuścić wąsy w listopadzie i zaprosić do akcji swoich kolegów oraz bliskich. Zwrócenie na siebie uwagi nietypowym wyglądem, może stać się początkiem rozmowy na tematy męskich nowotworów i ich profilaktyki.

Warto regularnie się badać i monitorować stan swojego zdrowia, ponieważ wcześnie wykryty nowotwór daje szanse na wyleczenie. Poza profilaktyką warto też pomyśleć o zabezpieczeniu się na wypadek choroby nowotworowej poprzez zakup odpowiedniego ubezpieczenia.

Takim produktem jest np. onkopolisa, można też wybrać ubezpieczenie na życie z indywidualnie dopasowanym zakresem. W wyborze najlepszej opcji chętnie pomogą specjaliści - nasi Agenci.

Chcesz uzyskać więcej informacji lub porozmawiać z Agentem?

Zapraszamy do wyboru poniższej opcji.

Zostaw kontakt