MOTOMAJÓWKA Unilink dla ratowania życia! - Podsumowanie wyprawy

Wspólnie z Allianz, Compensą, Ergo Hestią, Generali, Link4 oraz Proamą zebraliśmy 25.350 zł na funkcjonowanie motoambulansu ratującego życie osobom uczestniczącym w wypadkach drogowych!

16 maja 2018r odbyło się spotkanie, podczas którego Unilink podsumował wyprawę motocyklową. MOTOMAJÓWKA Unilink to już cykliczna akcja, której pomysłodawcą jest Marek Gola, wiceprezes Unilink i jednocześnie zapalony motocyklista. Postanowił połączyć pasję z promowaniem działań na rzecz ratowania życia i zdrowia. Tak zrodził się pomysł, by każdy przejechany kilometr na trasie stał się złotówką przekazana na wybrany cel. W tym roku było to wsparcie Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska. Bieżąca edycja przyniosła również zaangażowanie firm ubezpieczeniowych: Allianz, Compensy, Ergo Hestii, Generali, Link4 oraz Proamy, dzięki czemu każdy przejechany kilometr mogliśmy pomnożyć x6!

Trasa tegorocznej wyprawy skierowała się ku półwyspowi bałkańskiemu. MOTOMAJÓWKA Unilink 2018 to 11 dni w trasie, 4.225 przejechanych kilometrów, po 10 godzin dziennie na motocyklu, 10 odwiedzonych krajów. To również wspaniała okazja do zebrania doświadczeń, poprawy swoich motocyklowych umiejętności oraz do zwrócenia uwagi na ważną kwestię jaką jest bezpieczeństwo na drodze.

Wróciliśmy lepszymi motocyklistami, po Srebrenicy mądrzejszymi ludźmi, otwartymi na różnorodność. Cel minimum został osiągnięty - cali, względnie zdrowi i w komplecie dotarliśmy do domów” – mówi Marek Gola. „Cieszymy się, że możemy łączyć naszą największą pasję z czynieniem dobra, a dzięki wsparciu towarzystw ubezpieczeniowych: Allianz, Compensy, Ergo Hestii, Generali, Link4 oraz Proamy dobro to możemy mnożyć!” – dodaje.

Zebrane środki zostaną przekazane na cele Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska, której flagowym projektem jest „motocykl w pogotowiu”. Emilia Ornat, Prezes Fundacji, podkreśla, że cel zrodził się z potrzeby działania oraz znalezienia alternatywnego rozwiązania pozwalającego nieść pomoc potrzebującym. „Karetka nie zawsze zdąży z pomocą na czas”- mówi i dodaje: „W czasach zakorkowanych miast i ogromnych problemów z tworzeniem przez kierowców samochodów tzw. korytarza życia, motocykl jest skutecznym i sprawnym sposobem dotarcia tam, gdzie jest potrzebny ratownik”.

Projekt powinien być ważny nie tylko dla motocyklistów, ale również dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Motoambulans służy już w łódzkim pogotowiu i pomaga każdemu uczestnikowi wypadku, niezależnie od tego, czy jest on kierowcą samochodu, motocykla, czy pieszym. Życie jest tak samo cenne.