Październik miesiącem walki z nowotworem piersi

źródło: Adobe Stock

Statystyki nieubłaganie pokazują, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet W Polsce rocznie wykrywa się ok. 19 tysięcy zachorowań, spośród których aż 6 tysięcy kończy się śmiercią. Dlatego niezwykle istotna jest profilaktyka i wczesne wykrywanie zmian nowotworowych, oparte na regularnie przeprowadzanych badaniach mammograficznych.

Regularnie badaj swoje piersi

Główną przyczyną śmierci w przypadku zachorowania na raka piersi jest zazwyczaj zbyt późne zdiagnozowanie nowotworu. Dlatego zaleca się, żeby kobiety już od dwudziestego roku życia samodzielnie sprawdzały czy nie pojawiły się jakieś niepokojące zmiany na piersiach (np. guzki, zmiany skórne). Natomiast raz w roku powinny się poddawać takiemu badaniu u ginekologa, chirurga lub onkologa. Największe ryzyko wystąpienia nowotworu piersi występuje u kobiet w wieku 50 -69 lat.

Jak zabezpieczyć się na wypadek zachorowania na nowotwór?

Choroba nie wybiera i potrafi sporo kosztować. Niezwykle pomocne w tej trudnej sytuacji jest posiadanie ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania. Dzięki ubezpieczeniu od poważnych zachorowań:

  • Pokryjesz koszty leczenia i rehabilitacji
  • Zakupisz odpowiednie leki
  • Zapewnisz płynność finansową sobie i rodzinie

Dodatkowo, warto wykupić ubezpieczenie, które zagwarantuje Ci dostęp do najlepszych lekarzy, w tym zagranicą. Zrób rakowi wspak i nie pozwól mu się zastraszyć!

Zadbaj o przyszłość swoją i bliskich wykupując odpowiednią polisę na życie i zdrowie u Agenta Unilink:

Zostaw kontakt