Rok szkolny 2020/21 wystartował… Szkoła, a może dom - gdzie jest bardziej bezpiecznie?

Rok szkolny 2020/2021 będzie wyzwaniem z uwagi na panującą sytuację pandemiczną spowodowaną rozprzestrzenianiem się COVID-19 i podjętą już decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej o powrocie dzieci do szkoły. Nie wyklucza to jednak sytuacji, że w wybranych placówkach oświatowych nauczenie dzieci ze względu na sytuację może być jednak prowadzone zdalnie. Warto zawczasu przygotować swoje dziecko na takie wyzwania.

Według Raportu Towarzystw Zapobiegania Wypadkom (RoSPA) aż 24% nieletnich przebywających w domu lub w mieszkaniu ulega wypadkowi, który kończy się lekkim skaleczeniem, a aż 33% zranieniem czy złamaniem. Wg Głównego Urzędu Statystycznego 70% wszystkich interwencji zespołów ratownictwa medycznego dotyczyło zgłoszeń, które wydarzyły się nie w szkole a w domu! Warto jest więc zadbać o bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu i zabezpieczyć się na wszelki wypadek np. dobierając dla dziecka odpowiedni wariant ubezpieczenia NNW Szkolnego odpowiadającego tym zagrożeniom.

Ubezpieczenie NNW Dziecka – na co zwrócić uwagę?

W obecnej sytuacji, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w szkole i poza nią należy pamiętać o sytuacji pandemicznej spowodowanej COVID-19. W nadchodzącym roku szkolnym możliwe jest, że dziecko będzie przeplatać okresy uczęszczania do szkoły z okresami nauki z domu. Ważne żeby ubezpieczenie szkolne NNW odpowiadało na te wyzwania i zawierało świadczenia uwzględniające pobyt dziecka w szpitalu od 1-go dnia pobytu lub refundowały koszty leczenia oraz koszty rehabilitacji.

Jakie Ubezpieczenie wybrać?

Najlepiej takie z najszerszym zakresem ubezpieczenia oraz wysokimi świadczeniami wypłat przy wystąpieniu zdarzenia. Obecnie pierwszym spośród najlepszych ubezpieczeń tego typu jest Pakiet NowaKlasa dostępny na NowaKlasa.pl

Składka za ubezpieczenie Szkolne już od 33 zł rocznie!

Pakiet NowaKlasa to:

 • Pełna ochrona w szkole i poza nią
 • Sport w cenie składki ubezpieczenia
 • Aktywna ochrona pandemiczna / COVID 19
 • Świadczenia z tytułu uszczerbku na zdrowiu nawet do 200 tysięcy złotych
 • Świadczenia szpitalne płatne już od 1 dnia, zarówno w wyniku nieszczęśliwego wypadku jak i choroby
 • Koszty leczenia stomatologicznego
 • Assistance – w tym korepetycje, pomoc lekarza i pielęgniarki, psychologa oraz Infolinia Medyczna

Pakiet NowaKlasa zapewnia także wygodę dla rodzica:

 • Przystąpienie do ubezpieczenia zajmuje tylko 3 minuty!
 • Prosty proces zgłaszania i likwidacji szkód
 • Certyfikat potwierdzający przystąpienie do ubezpieczenia oraz Karta Nowa Klasa
 • Zniżki na kolejne dziecko nawet do 25%

Zapewnij swojemu dziecku odpowiednią ochronę z pakietem NowaKlasa!

Przystąp teraz, to proste! Wejdź na NowaKlasa.pl i wpisz KOD: NOWAKLASA

Autor:
Jakub Szlendak
Ekspert ds. Ubezpieczeń, Unilink

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego doradcy blisko siebie, zapraszamy do wyszukania najbliższej Placówki. Agent Unilink zapewni kompleksowe doradztwo w zakresie ubezpieczenia NNW Twojego Dziecka. Zapraszamy!