Tomasz Tobór oraz Maciej Zagórowski nowymi członkami zarządu Unilink w Polsce

Unilink SA wzmacnia skład zarządu i rozszerza go o nowych członków, wyłonionych spośród dotychczasowej kadry menadżerskiej. Rozszerzenie Zarządu jest naturalną konsekwencją rozwoju firmy, a także elementem przemyślanej i długofalowej strategii wzrostu.

Aleksandra Friedel Prezeska Unilink

„Rozszerzenie zarządu Unilink to kolejny krok w realizacji naszej ambitnej strategii, łączącej w sobie rozwój organiczny z akwizycyjnym. Tomasz Tobór i Maciej Zagórowski to doświadczeni menadżerowie, którzy doskonale znają naszą organizację i świetnie rozumieją złożoność rynku multiagencyjnego. Cieszę się, że podjęli wyzwanie i już w nowej roli z poziomu zarządu, będą kontynuować budowanie przewagi Unilink w strategicznych dla nas obszarach. W DNA Unilink zapisany jest nieustanny apetyt na wzrost rozumiany przede wszystkim jako wsparcie biznesów współpracujących z nami agentów, tak aby mogli rozwijać się z nami szybciej i lepiej. Nie byłoby to możliwe bez konsekwentnych usprawnień operacyjnych i nowoczesnych rozwiązań technologicznych, w dostarczaniu których specjalizują się nowi członkowie zarządu” - podkreśla Aleksandra Friedel, Prezeska multiagencji ubezpieczeniowej Unilink SA.

Tomasz Tobór dotychczas w Unilink SA był Dyrektorem Zarządzającym Pionem Operacji. Nadzorował wszystkie procesy związane z obsługą operacyjną agentów (m.in.: proces rejestracji, rozliczeń gotówkowych, wsparcia sprzedaży, jakości sprzedaży z uwzględnieniem APK, IDD). Ponadto nadzorował prace zespołu PMO, a także odpowiadał za sprawną obsługę administracyjną biura i floty Grupy Unilink. Odpowiadał m.in. za projekt zbudowania i rozwoju Centrum Operacyjnego w Piekarach Śląskich, projekt wdrożenia idei Citizen

Developer oraz powołanie zespołu i zaimplementowanie rozwiązań kategorii RPA, a także zwinne przeprowadzenie projektów integracyjnych akwirowanych podmiotów.

Maciej Zagórowski odpowiadał dotychczas za pracę całego obszaru IT, jak również za bezpieczeństwo i stabilność systemów informatycznych. Był także odpowiedzialny za rozwój narzędzi technologicznych w oparciu o modele wypracowane z ich użytkownikami. Wprowadził m.in. zasady Agile do zarządzania IT w Unilink, sukcesywnie rozbudowując jej infrastrukturę (m.in. UniCRM, Hurtownia Danych, aplikacje mobilne, UniMarket i UniAgent 2.0).

Maciej Zagórowski

„W nowej roli, przede wszystkim zależy mi na wymianie doświadczeń i najlepszych praktyk pomiędzy Grupą Unilink a Acrisure. Za swój cel stawiam ciągłą optymalizację działań w obszarze IT, tak aby jak najlepiej wspierać strategię biznesową całej Grupy Unilink i współpracujących z nami agentów. Uważam, że technologia zawsze jest tylko narzędziem, które trzeba dopasować do aktualnych potrzeb. Zwłaszcza teraz, w epoce rewolucji związanej z systemami klasy AI, która ma ogromny wpływ na sposób prowadzenia biznesu i jego konkurencyjność” – komentuje Maciej Zagórowski, członek zarządu Unilink SA.

Tomasz Tobór

„Jako członek zarządu chcę się skupić na trzech głównych priorytetach, spójnych ze strategią firmy. Pierwszym jest wzmocnienie rangi obszaru operacji w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Jakość i zakres serwisu świadczonego naszym agentom jest jedną z podstaw, dla których decydują się na współpracę z Unilink. Drugim - równie ważnym priorytetem - będzie efektywność kosztowa nadzorowanego obszaru. Trzecim z moich priorytetów jest rozwój pracowników i kadry menadżerskiej w obszarze operacji. Moją ambicją jest stworzenie nowych możliwości rozwoju wewnątrz naszej organizacji. Wdrażanie nowych technologii (tj. RPA, AI, BIG DATA), rozszerzanie zakresu działań czy optymalizacje procesów (LEAN) niejednokrotnie redefiniują kształt struktury. Cieszę się ogromnie z otrzymanej nominacji. Jest ona dla mnie nie tylko docenieniem dotychczasowej pracy, ale również interesującym wyzwaniem" – dodaje Tomasz Tobór, członek zarządu Unilink SA.

Bio

Tomasz Tobór – Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Dodatkowo ukończył studia MBA na Franklin University. Posiada dwudziestokilkuletnie doświadczenie w pracy w obszarze sprzedaży, wsparcia sprzedaży i operacji. Ponad 18 lat jego kariery to doświadczenie na wszystkich szczeblach ścieżki menadżerskiej (m.in. w Orange), z czego 13 lat pracy na rynku ubezpieczeń (Warta, Nationale Nederlanden, Aegon).

W każdej z organizacji kierował strategicznymi projektami od wdrożeń zmian, poprzez budowę lub optymalizację struktury, aż po implementacje systemu informatycznego. Posiada liczne certyfikaty z zakresu zarządzania projektami, m.in. Agile Project Management z EY Academy of Business, Change Management z APMG International, a także Strategy Master z ICAN Institute.

Do Unilink dołączył w maju 2019 r. jako Dyrektor Operacyjny Unilink, we wrześniu 2021 r. awansował na Dyrektora Zarządzającego Pionem Operacji, a następnie od 2024 r. został członkiem zarządu Unilink.

Maciej Zagórowski - Absolwent Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonat informatyki i nowoczesnych technologii. Doświadczony, otwarty na innowacje i dobre praktyki zarządcze menadżer branży IT. Ukończył także podyplomowe studia rozwijające umiejętności psychologiczne i negocjacyjne na warszawskiej SGH. Certyfikowany ekspert (CGEIT – ISACA, Scrum Master, MSP) w dziedzinie zarządzania projektami i systemami informatycznymi. Twórca wielu pionierskich rozwiązań informatycznych wdrażanych w firmach branży ubezpieczeniowej w Polsce (LINK4, PZU, Unilink) i za granicą (D.I.S.C. – Rosja, Czechy). Współtwórca pierwszego polskiego programu typu RPA (Robotic Process Automation) do automatyzacji procesów biznesowych. Uczestniczył w wielu projektach doradczych w obszarze IT w Polsce jak i za granicą.

Wieloletni członek międzynarodowego stowarzyszenia ISACA będącego forum wymiany wiedzy osób zajmujących się zarządzaniem systemami informatycznymi i współzałożyciel warszawskiej sekcji tej organizacji.

Od czerwca 2017 r. Dyrektor Departamentu IT w Unilink, a następnie od 2024 członek zarządu Unilink.