Dobra ochrona od NNW dla dziecka z kodem agenta już od 31 zł

źródło: https://www.freepick.com

Początek września to pracowity czas nie tylko dla rodziców kupujących przybory szkolne, ale również dla agentów ubezpieczeniowych. Pierwszy miesiąc nauki szkolnej jest bowiem okresem, w którym sprzedaje się większość szkolnych ubezpieczeń NNW. Szkoły od lat zachęcają rodziców do zakupu tej dobrowolnej ochrony. Zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) często nazywanego „szkolnym NNW” to dobry pomysł, warto jednak zasięgnąć porady Agenta Ubezpieczeniowego. Indywidualna polisa daje dużo możliwości dostosowania ochrony do potrzeb dziecka jak i oczekiwań rodziców. Poza tym ubezpieczenie grupowe niekoniecznie musi być wyraźnie tańsze. Potwierdza to nowa oferta indywidualnego NNW od Unilink, w ramach której już na wstępie naliczany jest rabat z kodem Agenta 10% lub nawet 20% (na każde kolejne dziecko).

Jakie znaczenie ma suma ubezpieczenia?

Na bezpieczeństwie dziecka oczywiście nie należy oszczędzać, tym bardziej, że dobrze dobrane ubezpieczenie szkolne niweluje nie tylko koszty związane z ewentualnym leczeniem a także organizacją rehabilitacji czy nawet nauką indywidualną. Polisy grupowe są zazwyczaj pewnym uogólnieniem i dość często cechują się podstawową sumą ubezpieczenia na poziomie 20 000 zł - 25 000 zł. Ma to znaczenie przy wyliczeniu odszkodowania np. za trwały uszczerbek na zdrowiu na skutek nieszczęśliwego wypadku. Za jednoprocentowy uszczerbek ubezpieczyciel wypłaca 1% sumy ubezpieczenia. Ogólne warunki ubezpieczenia (OWU) najczęściej definiują jaki procent sumy ubezpieczenia przyznawany jest za konkretny uszczerbek. Łatwo zatem wywnioskować, że suma ubezpieczenia ma definitywne znaczenie przy realizacji świadczenia.

W przypadku oferty ubezpieczenia dostępnego w sieci Unilink, ubezpieczenie NNW dla dziecka za 52 zł rocznie opiewa na sumę ubezpieczenia wynoszącą 40 000 zł lub 45 000 zł. Dodatkowo, wyższy limit obowiązuje w sytuacji gdy nieszczęśliwy wypadek miał miejsce na terenie placówki oświatowej. Inne ważne sumy ubezpieczenia wynoszą odpowiednio:

 • złamanie kości, zwichnięcie lub skręcenie stawu - 20 000 zł
 • poważne zachorowania – 2 000 zł
 • pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku – 80 zł za 1 dzień
 • wstrząśnienie mózgu na terenie placówki oświatowej – 25 000 zł
 • Pogryzienie przez zwierzęta lub użądlenie - 1 000 zł
 • Borelioza (diagnoza) – 1000 zł

Polisa z kodem agenta już od 31 zł na rok.

Analiza rynku sugeruje, że oferta dostępna u Agentów Unilink jest wysoce konkurencyjna. Cena rocznej polisy z kodem agenta zaczyna się już od 31 zł. Z kolei porównanie drugiego wariantu

ubezpieczenia za kwotę 52 zł rocznie (także z kodem agenta) pokazuje, że za podobny zakres ochrony często trzeba płacić więcej - co najmniej 70 zł rocznie. Tej różnicy nie usprawiedliwiają szczegółowe aspekty ochrony. Analizowane ubezpieczenie od Signal Iduna dostępne tylko w sieci agentów Unilink, zapewnia podobne świadczenia jak konkurencyjne, droższe polisy NNW. Warto zwrócić uwagę choćby na wypłaty za najczęściej spotykane zdarzenia, czyli: pobyt w szpitalu po wypadku - 80 zł/dzień, refundacja odbudowy zębów stałych - 800 zł, refundacja kosztów leczenia i kosztów rehabilitacji - 2000 zł, a także refundacja nabycia przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych – 2000 zł. Co ważne, polisa oferowana przez Unilink działa wszędzie i przez cały rok. Również poza szkołą i w czasie wolnym od nauki. Dla uczniów szkół mundurowych i sportowych ubezpieczyciel przygotował dodatkowy wariant za niewielką dopłatą składki.

Co zatem zawiera oferta polisy na kwotę 100 zł na rok?

W nawiązaniu do powyższych informacji rodzi się pytanie, jaką ochronę dla dziecka rodzic może nabyć za kwotę 100 zł? W przypadku oferty Unilink oraz Signal Iduna, suma 103 zł za rok pozwala na wykupienie naprawdę szerokiej ochrony. Polisowy bestseller NNW na rok szkolny 2023/2024, cechuje się sumą ubezpieczenia za trwały uszczerbek na zdrowiu wynoszącą aż 110 000 zł (wypadek na terenie szkoły) lub 100 000 zł (inny wypadek).

Natomiast w przypadku złamań kości, zwichnięć i skręceń stawu suma ubezpieczenia wynosi 50 000 zł. Przy takiej sumie, przykładowy uszczerbek na zdrowiu wynoszący 4,2% za złamanie kości udowej z przemieszczeniem (nieleczone operacyjnie) będzie skutkował wypłatą kwoty 2100 zł. W przypadku najtańszych polis NNW, analogiczne świadczenie może być nawet pięć razy mniejsze.

Poza tym wspomniane NNW szkolne od Unilink za 103 zł rocznie cechuje się m.in. następującymi sumami ubezpieczenia:

 • poważne zachorowanie ubezpieczonego dziecka – 4 000 zł
 • pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku – 100 zł za dzień
 • wstrząśnienie mózgu na terenie placówki oświatowej – 30 000 zł
 • Pogryzienie przez zwierzęta lub użądlenie - 2 000 zł
 • refundacja kosztów leczenia oraz kosztów rehabilitacji - 4000 zł
 • refundacja kosztów naprawy lub nabycia przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych - 4000 zł
 • Borelioza (diagnoza) – 1500 zł

Eksperci Unilink potwierdzają, że za kwotę ok. 100 zł rocznie trudno szukać lepszej ochrony. Okazuje się, że w innych dostępnych za 100 zł rocznie polisach suma ubezpieczenia za nieszczęśliwy wypadek jest na poziomie tylko 30 000 zł - 35 000 zł. Trzeba zatem zwracać uwagę na relację między składką a poziomem ochrony. W przypadku oferty Unilink, ta relacja prezentuje się naprawdę dobrze. Do wyboru są pakiety z roczną składką od 31 zł do 273 zł. Warto dodać, że opisywane ubezpieczenie mogą nabyć również osoby, które wcześniej kupiły dziecku inne NNW (również grupowe). Po wystąpieniu szkód osobowych, świadczenia z kilku ubezpieczeń NNW będą się bowiem kumulować.

Jak uzyskać zniżkę na ubezpieczenie szkolne?

Aby otrzymać 10% zniżki na platformie eShop.unilink.pl oraz 20% na kolejne dziecko, wprowadź kod Twojego Agenta. Skorzystaj z wyszukiwarki placówek, żeby znaleźć swojego Agenta.

Autor: Andrzej Prajsnar
O ubezpieczeniach pisze od 2014 r. Zajmuje się również tematyką nieruchomości i finansów osobistych. Studiował ekonomię oraz finanse i rachunkowość. Jest autorem artykułów, wypowiedzi i analiz ubezpieczeniowych publikowanych przez liczne media internetowe (np. RP.pl, Bankier.pl, Fakt.pl, Infor.pl, Bank.pl) oraz tradycyjne (m.in. Rzeczpospolita).
Skontaktuj się z nami