Autocasco w Allianz

Autocasco (AC) to nieobowiązkowe ubezpieczenie, które chroni Twój majątek. Dotyczy ona pojazdu oraz jego wyposażenia. W przypadku ubezpieczenia AC w Allianz sam decydujesz o zakresie ochrony oraz sposobie rozliczania szkody. W Allianz istnieją 4 warianty ubezpieczenia AC.

  • Ubezpieczenie Kradzież i Pożar – daje możliwość odszkodowania w przypadku całkowitej straty na skutek działania ognia oraz w przypadku kradzieży. Wariant ten jest dużo tańszy niż pełne AC i jest najczęściej wybierany przez doświadczonych kierowców, którzy chcą zabezpieczyć się przed sytuacjami, na które nie mają wpływu.
  • AC Gotówka – to rozwiązanie dla tych, którzy sami zajmą się organizacją napraw. Odszkodowanie jest wypłacane w gotówce i obliczane na podstawie cen usług i części z warsztatów poza ASO.
  • AC Warsztat – sieć partnerska – wybierając ten wariant masz gwarancję, że to ubezpieczyciel zajmie się wszystkim – od znalezienia odpowiedniego warsztatu aż do dopełnienia wszelkich formalności.
  • AC Warsztat ASO – wariant skierowany do właścicieli stosunkowo nowych samochodów. AC Warsztat ASO zapewnia rozliczenie szkody i naprawę z użyciem oryginalnych części. Odszkodowanie jest wypłacane bezpośrednio na konto warsztatu.