Zgłoszenie szkody w AXA

Wybierając ubezpieczenie OC. musimy zwrócić uwagę nie tylko na cenę polisy, ale także na sposób zgłaszania szkód, który umożliwia jak najszybszą wypłatę odszkodowania poszkodowanym w wypadku.

Jeżeli sprawca wypadku posiada ubezpieczenie w AXA Ubezpieczenia, szkodę komunikacyjną możemy zgłosić na dwa sposoby:

  • telefonicznie pod numerem: +48 22 599 95 22,
  • przez specjalny formularz na stronie internetowej AXA Ubezpieczenia.

W przypadku wyboru drugiej opcji warto wiedzieć, że składając taki formularz, zamawiamy kontakt. Konsultant oddzwania do nas, a my możemy zgłosić szkodę nie ponosząc kosztów za połączenie.

AXA Ubezpieczenia należy także do systemu BLS, czyli bezpośredniej likwidacji szkód. Oznacza to, że jeżeli posiadasz ubezpieczenie OC w AXA, a do wypadku dojdzie nie z Twojej winy, możesz szkodę zgłosić bezpośrednio do AXA. Nie musisz więc kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy wypadku. Twój ubezpieczyciel dopełni wszystkich formalności i zatroszczy się o jak najszybszą likwidację szkody.

W przypadku niegroźnej kolizji, bez udziału rannych czy policji, warto sporządzić wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym. Wzór dokumentu warto wozić ze sobą w aucie w kilku egzemplarzach.

Należy pamiętać, że ten dokument nie stanowi dowodu przyznania się do winy, do tego celu służy oświadczenie sprawcy kolizji, do pobrania poniżej.

Dokumenty do pobrania:
Wzór oświadczenia sprawcy kolizji drogowej >>
Formularz wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym >>