Zgłoszenie szkody w InterRisk

Niezależnie od tego czy jesteś wieloletnim, doświadczonym kierowcą, czy dopiero co odebrałeś swoje prawo jazdy, wypadek na drodze może zdarzyć się każdemu. W takiej sytuacji dobrze jest być poinformowanym, jakie środki należy przedsięwziąć, aby zgłoszenie szkody przebiegało szybko i sprawnie. Przede wszystkim, powinniśmy skontaktować się jak najszybciej z naszym ubezpieczycielem, co przede wszystkim pozwoli nam poradzić sobie z konsekwencjami kolizji.

W InterRisk zgłaszanie szkody jest niezwykle proste i w zależności od sytuacji, w jakiej się znajdujemy, można zrobić to na 3 sposoby:

  • telefonicznie – to zdecydowanie najprostszy sposób na stosunkowo szybkie otrzymanie odszkodowania, ponadto osoba przyjmująca zgłoszenie natychmiast poinformuje nas o dokumentach, które należy dostarczyć ubezpieczycielowi;
  • za pośrednictwem formularza internetowego – jedyne, czego potrzebujesz, to dostęp do internetu. W prosty i wygodny sposób wypełnij formularz dokładnie wtedy, kiedy najbardziej Ci to odpowiada;
  • za pośrednictwem adresu e-mail lub drogą pocztową – formularz dostępny jest w dwóch wersjach językowych. Kiedy Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone, odpowiedź zostanie odesłana w preferowanym języku.

Dla niegroźnych zdarzeń drogowych, zwanych kolizjami drogowymi, kiedy nie ucierpiał żaden uczestnik ruchu, a zdarzenie dotyczy jedynie strat materialnych, można spisać wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym. Ważne, aby uczestnicy kolizji doszli do porozumienia, po czyjej stronie jest wina. W takim przypadku wystarczy sporządzić wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym.

Należy pamiętać, że wyżej wymieniony dokument nie stanowi dowodu przyznania się do winy. Do tego celu służy oświadczenie sprawcy zdarzenia drogowego, które powinni podpisać także świadkowie kolizji.

Dokumenty do pobrania:
Wzór oświadczenia sprawcy kolizji drogowej >>
Formularz wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym >>