Zgłoszenie szkody w Link4

Wypadek na drodze może zdarzyć się każdemu kierowcy, niezależnie od tego, jakie posiadamy doświadczenie w prowadzeniu auta. Czasami jedna chwila nieuwagi może przesądzić o stłuczce. Bardzo często w takich momentach towarzyszy nam ogromny stres. Jeśli doszło do zdarzenia drogowego, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczycielem. Ułatwi to przejście przez proces wszelkich formalności, a także pomoże nam poradzić sobie z konsekwencjami kolizji.

Zgłoszenie szkody w Link4 jest niezwykle proste, dlatego nawet w nerwowej sytuacji możemy bardzo szybko uzyskać niezbędną pomoc. Można to zrobić w następujący sposób:

  • telefonicznie – to zdecydowanie najprostszy i najszybszy sposób, który pozwoli nam zgłosić szkodę już z miejsca zdarzenia. W trakcie rozmowy należy podać swoje imię i nazwisko oraz numer rejestracyjny pojazdu. Szkoda zostanie zarejestrowana, a konsultant ustali czy potrzebna będzie pomoc drogowa;
  • jeśli nie mamy możliwości telefonicznego zgłoszenia szkody, powinniśmy zrobić to w przeciągu 24 godzin od wystąpienia zdarzenia. W tej sytuacji wypełnione oraz obowiązkowo podpisane oświadczenie przesyłamy na adres e-mailowy.


Jeżeli doszło do niegroźnej kolizji drogowej, a uczestnicy zdarzenia drogowego są zgodni co do jej przebiegu i sprawca przyznaje się do winy - najlepszym wyjściem jest spisanie wspólnego oświadczenia. Warto taki formularz wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym wydrukować i wozić ze sobą w samochodzie, na wszelki wypadek.

Należy pamiętać, że dokumentem właściwym świadczącym o przyznaniu się do winy jest oświadczenie sprawcy o kolizji drogowej - oba dokumenty do pobrania poniżej.

Dokumenty do pobrania:
Wzór oświadczenia sprawcy kolizji drogowej >>
Formularz wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym >>