Zgłoszenie szkody w Proama

Wypadek na drodze może przytrafić się każdemu kierowcy, niezależnie od tego jak bardzo jest doświadczony. Bardzo często towarzyszy temu silny stres, dlatego dobrze wcześniej poznać zasady zgłaszania szkody, aby w razie kolizji wiedzieć, w jaki sposób postępować. Jeśli doszło do zdarzenia drogowego, należy o tym jak najszybciej poinformować swojego ubezpieczyciela. Dzięki temu natychmiast otrzymamy przydatne informacje związane z procesem otrzymania odszkodowania. Ponadto, takie działanie pozwoli nam poradzić sobie z załatwianiem wszelkich formalności.

W Proama szkodę możesz zgłosić w następujący sposób:

  • telefonicznie – to zdecydowanie najszybszy i najprostszy sposób, aby rozpocząć proces otrzymania odszkodowania. W trakcie rozmowy z konsultantem zostaniemy poinformowani o kolejnych krokach;
  • poprzez formularz kontaktowy – wpisujemy tam podstawowe dane i załączamy wymagane dokumenty. Następnie zgłosi się do nas przedstawiciel towarzystwa Proama i pomoże przejść przez kolejne kroki zgłaszania szkody.

Jeżeli dojdzie do niegroźnej kolizji drogowej i strony zdarzenia dojdą do porozumienia bez udział policji, jak do niej doszło, to warto spisać przebieg zajścia drogowego za pomocą formularza wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Taki dokument warto wozić ze sobą w aucie, bo za jego pomocą kierowcy mogą dokładnie opisać okoliczności, w jakich doszło do kolizji.

Należy pamiętać, że ten dokument nie stanowi dowodu przyznania się do winy. Prawidłowym dokumentem stwierdzającym winę jest oświadczenie sprawcy zdarzenia drogowego. Oba wzory dokumentów do pobrania poniżej.

Dokumenty do pobrania:
Wzór oświadczenia sprawcy kolizji drogowej >>
Formularz wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym >>