Zgłoszenie szkody w PZU

Zgłoszenie szkody w PZU jest bardzo proste i bezproblemowe. Często w stresie związanym ze zdarzeniem drogowym, kierowca jest zbyt zdezorientowany i nie bardzo wie jak zabrać się do tego od strony technicznej. PZU wychodząc na przeciw potrzebom klienta, umożliwia zgłoszenie szkody na trzy sposoby:

  • Wypełnienie internetowego formularza – to bardzo szybki i łatwy sposób zgłoszenia szkody. Specjalna aplikacja pozwoli bez problemu przejść przez proces zgłoszenia;
  • zadzwonić na infolinię PZU – w rozmowie z konsultantem można dowiedzieć się, jakie przygotować dokumenty, aby jak najszybciej rozpocząć proces likwidacji;
  • wizyta w placówce PZU – agent ubezpieczeniowy będzie pomocny przy załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności.

Spis wszystkich niezbędnych do zgłoszenia szkody dokumentów znajduje się na stronie PZU.

Jeżeli doszło do kolizji drogowej, w której nikt nie ucierpiał, a kierowcy zdecydowali o niewzywaniu policji, bo doszli do porozumienia w kwestii winy, to mogą sporządzić wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym. Formularz powinien zostać spisany w dwóch egzemplarzach, po jednym dla kierowcy.

Należy jednak mieć na uwadze, że powyższy dokument nie stanowi dowodu przyznania się do winy, w celu kierowca powinien sporządzić oświadczenie sprawcy kolizji - dokument do pobrania poniżej.

Dokumenty do pobrania:
Wzór oświadczenia sprawcy kolizji drogowej >>
Formularz wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym >>