Zgłoszenie szkody w TUW

Ponieważ stres związany ze zdarzeniami na drodze jest dosyć silny, towarzystwo ubezpieczeniowe TUW wychodzi na przeciw swoim klientom i proponuje bardzo proste sposoby zgłaszanie szkód. Szkodę możemy zgłosić na trzy sposoby:

  • przez internet – wypełniając odpowiedni formularz znajdujący się na stronie TUW,
  • telefonicznie – agent ubezpieczeniowy pomoże przejść wszelkie formalności i podpowie jakie dokumenty należy skompletować,
  • bezpośrednio w oddziale firmy – bezpośredni kontakt z agentem ułatwi zgłoszenie szkody do minimum.

Spis wszystkich potrzebnych dokumentów znajduje się również na stronie TUW.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych współpracuje z siecią warsztatów usuwających szkody i naprawiających uszkodzone pojazdy. Poszkodowany w zdarzeniu drogowym ma zatem zapewnioną szybką i profesjonalną obsługę przy minimum formalności. Ubezpieczając się więc w TUW zyskujemy szybką obsługę, solidnie i rzetelnie wykonaną pracę, dostęp do tanich części zamiennych i gwarancję na usługę i części.

Dla zdarzeń drogowych, w których nikt nie został ranny i w żaden sposób nie ucierpiał na zdrowiu, a szkoda dotyczy tylko mienia, można sporządzić dokument wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Jeżeli kierowcy są zgodni co do przebiegu zdarzenia i nie chcą wzywać policji na miejsce, mogą posłużyć się takim drukiem.

Wspólne oświadczenie w tej formie nie stanowi dowodu przyznania się do winy. Do tego celu należy posłużyć się oświadczeniem sprawcy kolizji. Oba dokumenty można pobrać poniżej.

Dokumenty do pobrania:
Wzór oświadczenia sprawcy kolizji drogowej >>
Formularz wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym >>