Zgłoszenie szkody w TUZ

O wypadek na drodze nietrudno, nawet jeśli codziennie poruszamy się samochodem i mamy już doświadczenie za kierownicą. Wystarczy chwila nieuwagi z naszej strony bądź osoby w drugim pojeździe, by doprowadzić do kolizji.

Uczestnik takiej sytuacji ma właściwie dwa obowiązki. Po pierwsze musi zrobić wszystko, by zabezpieczyć miejsce zdarzenia i wezwać pomoc medyczną oraz odpowiednie służby, jeśli zachodzi taka potrzeba. Po drugie koniecznie musi skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem w celu rozpoczęcia procedury przyznania odszkodowania i rozwiązania wszelkich zawiłości związanych z przebiegiem wypadku.

Zgłoszenie szkody w Towarzystwie TUZ TUW jest bardzo proste. Możemy to zrobić aż na 4 sposoby:

  • telefonicznie – przedstawiciel towarzystwa powie nam dokładnie, co powinniśmy robić i przyjmie zgłoszenie wraz z wszelkimi informacjami;
  • mailowo;
  • korespondencyjnie, wysyłając zgłoszenie wraz z opisem zdarzenia pod wskazany adres;
  • przez stronę internetową, gdzie należy wypełnić formularz kontaktowy, podając dokładne dane.

Po zgłoszeniu szkody TUZ TUW niezwłocznie przejdzie do rozpatrywania sprawy.

Jeżeli dojdzie do kolizji drogowej, gdzie kierowcy zgodnie ustalą przebieg zdarzenia, można spisać za pomocą wspólnego dokumentu całe zajście. Do tego celu warto wykorzystać ogólnie dostępny druk formularza wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym.

Należy jednak mieć na uwadze, że wymieniony dokument nie stanowi dowodu przyznania się do winy. Aby przyznanie się do winy było prawomocne należy posłużyć się oświadczeniem sprawcy kolizji.

Dokumenty do pobrania:
Wzór oświadczenia sprawcy kolizji drogowej >>
Formularz wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym >>