Ubezpieczenie Auto Szyby

Szyba to jeden z zewnętrznych elementów samochodu, który ze względu na swoją delikatną budowę w bardzo dużym stopniu narażony jest na różnego rodzaju uszkodzenia. Nawet z pozoru niewielka usterka, jak zetknięcie z małym kamieniem, może w przyszłości doprowadzić do poważnej awarii lub, co gorsza, wypadku. Aby temu zapobiec, warto zaopatrzyć się w pomocne w tej kwestii ubezpieczenie Auto Szyba.

Ubezpieczenie Auto Szyba – na czym polega?

Ubezpieczenie szyb jest nieobowiązkowe, jednak jego posiadanie może okazać się bardzo pomocne. Do uszkodzenia szyby może dojść w najmniej spodziewanej sytuacji, dlatego dobrze być przygotowanym na każdą sposobność. Ubezpieczenie Auto Szyba może obejmować m.in.:

  • uszkodzenie szyby w wyniku zderzenia z innym samochodem;
  • uderzenie kamienia;
  • działalność osób trzecich (uderzenie piłką przez dzieci, wandalizm);
  • włamanie np. w celu kradzieży elementów wyposażenia samochodu;
  • działalność sił natury, np. gradobicie czy złamana gałąź.

W zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego zakres ochronny polisy Auto Szyba może znacznie się różnić. Wybierając odpowiednie ubezpieczenie, warto zwrócić uwagę na jego cenę, sumę polisy, a także ewentualny udział własny. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór polisy z minimalnym udziałem własnym w szkodzie. Istotną rolę odgrywa także wyłączenie odpowiedzialności. W przypadku uszkodzenia szyberdachu, lusterek lub szyb panoramicznych nie możesz liczyć na pomoc towarzystwa w ramach OC. Tego rodzaju szkody porywane są w ramach Autocaso.

Uszkodzona szyba a mandat

Jazda z pękniętą szybą jest niewskazana nie tylko ze względów estetycznych. W znacznym stopniu może źle wpływać na stan techniczny naszego pojazdu. Co więcej, pogłębiające się pękniecie może stanowić duże niebezpieczeństwo zarówno dla nas, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, aby uszkodzona szyba została jak najszybciej wymieniona.

Jazda z pękniętą szybą może skończyć się mandatem. Jak podaje ustawa o ruchu drogowym, jazda pojazdem, który nie zapewnia bezpieczeństwa kierującym, pasażerom lub innym uczestnikom ruchu drogowego, jest niemożliwa. Dlatego też ze względu na uszkodzoną szybę policja może ukarać nas mandatem, a także zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: