Ubezpieczenie Auto Szyby

Ubezpieczenie szyb to często wybierane ubezpieczenie, które pomaga dodatkowo chronić pojazd na wypadek uderzenia kamienia, wylatującego spod kół samochodu jadącego przed nami, działania sił przyrody czyli gradobicia, spadających gałęzi lub działania osób trzecich (np. złodziei). Ubezpieczenie to jest dobrowolne i może zostać zawarte wraz z ubezpieczeniami OC lub AC.

Ubezpieczenie szyb standardowo obejmuje szyby: czołową, tylną oraz boczne, ale wyłącza szyberdachy i lusterka, a w niektórych Towarzystwach Ubezpieczeń również dachy panoramiczne.

W przypadku uszkodzenia szyb, ubezpieczenie obejmuje zorganizowanie i pokrycie kosztów naprawy lub wymiany szyby, wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia i odpowiedzialności Ubezpieczyciela.

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku szkody zgłoszonej z ubezpieczenia szyb nie obciąża ona przebiegu ubezpieczenia AC o ile jest zachowana kontynuacja ubezpieczenia w tym samym Towarzystwie.

Decydując się na rozszerzenie ochrony o ubezpieczenie szyb należy zwrócić uwagę na proponowane przez Towarzystwa sumy ubezpieczenia, zakres terytorialny (większość Ubezpieczycieli oferuje ubezpieczenie wyłącznie na terenie Polski), czy występuje udział własny w szkodzie, czy ubezpieczenie pokrywa dodatkowe koszty (np. za wynajęcie parkingu kiedy naprawa lub wstawienie nowej szyby nie jest możliwa w ciągu najbliższej doby).

Agenci Unilink posiadają najszerszą ofertę ubezpieczeń od wszystkich ubezpieczycieli dostępnych na rynku, w tym także ubezpieczenie szyb. Nasi Agenci chętnie przedstawią ofertę najbardziej dopasowanego produktu i doradzą najlepszy wybór a wszystko to przy atrakcyjnej cenie.

Już dziś wyszukaj najbliższego Agenta Unilink. Zapraszamy!

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie