Ubezpieczenia upraw z dopłatą: gdzie znaleźć w jednym miejscu wiele ofert?

źródło: Adobe Stock
  • Limit dopłat z budżetu państwa bardzo szybko się wyczerpuje, warto więc jak najszybciej podjąć decyzję.
  • Agent Unilink ma możliwość przedstawienia ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych i może podpowiedzieć, w którym z nich jest jeszcze możliwość zawarcia umowy.
  • Warto też pomyśleć o wyborze szerszego niż podstawowy wariantu ubezpieczenia.

Z początkiem października ruszyła sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw. Zgodnie z przepisami rolnik lub producent rolny może uzyskać aż do 65% dopłaty do ubezpieczenia upraw z budżetu państwa. W praktyce oznacza to, że jeśli rolnikowi uda się uzyskać maksymalną dotację, to zapłaci tylko 35% składki, którą musiałby uregulować kupując ubezpieczenie na warunkach rynkowych. To znaczna oszczędność.

- Na szczęście w ostatnich dniach pojawiła się informacja, że pula na dopłaty została zwiększona do 900 mln zł, wobec 400 mln zł zakładanych wcześniej. To dobra wiadomość, bo w poprzednich latach limity przyznane w ramach umów między ubezpieczycielami a Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyczerpywały się czasem nawet w ciągu kilkunastu minut. Dlatego mimo wzrostu limitów warto się pospieszyć, bo zainteresowanie jest bardzo duże. Jako firma mająca możliwość przedstawienia ofert wielu towarzystw dostrzegamy, że nawet jeśli w danym regionie wyczerpał się limit u jednego ubezpieczyciela, to często jest możliwość zawarcia umowy u innego. Możemy więc przedstawić klientowi tą drugą propozycję – mówi Monika Sicińska z multiagencji Unilink w Bytowie.

Z punktu widzenia klienta to o tyle wygodne, że nie musi chodzić czy dzwonić do różnych zakładów ubezpieczeń. Agent zbiera najlepsze oferty z rynku i w ten sposób ułatwia klientowi dokonanie wyboru w czasie jednego spotkania w jednym miejscu. Dostępne podstawowe warianty ubezpieczenia upraw rolnych nie różnią się istotnie. Obejmują zazwyczaj ubezpieczenia od ryzyka gradu, ujemnych skutków przezimowania czy przymrozków wiosennych. Warto jednak pomyśleć o wyborze szerszego ubezpieczenia obejmującego ogień, huragan i deszcz nawalny, a nawet zastoiska wodne.

Podpowiada, że aby sprawnie i szybko zawrzeć umowę w czasie jednego spotkania warto się do niego przygotować. Agent będzie potrzebował konkretnych informacji dotyczących numeru ewidencyjnego działki oraz obrębu. Rolnik musi też wskazać gatunek uprawy oraz klasę gleby, powierzchnię uprawy oraz przewidywalną wydajność i cenę.

Chcesz szybko zawrzeć ubezpieczenie z dotacją? Pamiętaj, żeby przygotować następujące informacje:

- numer ewidencyjny działki oraz obręb,

- gatunek uprawy oraz klasę gleby,

- powierzchnię,

- przewidywalną wydajność oraz cenę.

Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy Ci uzyskać dotację do ubezpieczenia Twoich upraw:

Zostaw kontakt
Skontaktuj się z nami