Ubezpieczenie OC w MTU

Posiadanie ubezpieczenia OC jest obowiązkiem każdego właściciela samochodu. Jest jednym z ubezpieczeń majątkowych i zabezpiecza Cię przed roszczeniami osób trzecich, jeśli w świetle przepisów prawa odpowiadasz za wyrządzoną szkodę powstałą w wyniku zdarzenia drogowego.

Innymi słowy, posiadanie ubezpieczenia OC chroni Cię przed kosztami zadośćuczynienia, które musiałbyś wypłacić osobom trzecim poszkodowanym w wyniku kolizji, której jesteś sprawcą. Dlatego, zamiast płacić za nie z własnej kieszeni, zawsze możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie OC w MTU jest standardowo wykupowane na okres 12 miesięcy, a po upływie tego okresu umowa zostaje automatycznie przedłużona. Posiadanie OC jest obowiązkowe nie tylko wśród właścicieli samochodów osobowych, ale także ciężarowych, rolniczych oraz motocykli.

Posiadanie ubezpieczenia OC w towarzystwie ubezpieczeniowym MTU to komfort, ale także gwarancja bezpieczeństwa podczas prowadzenia samochodu każdego dnia. Dzięki niemu będziesz mógł poczuć się pewnie za kierownicą.