Ubezpieczenie OC w Uniqa

Ubezpieczenie OC samochodu jest niezbędne właścicielowi każdego pojazdu. Jego obowiązkowość, podobnie jak w wielu innych krajach europejskich, jest regulowana przez prawo. W momencie, kiedy kupujemy nowe auto, rzeczą naturalną jest wykupienie OC.

Zasada działania ubezpieczenia OC jest bardzo prosta – jej głównym celem jest zabezpieczenie interesów osób trzecich, które mogą zostać poszkodowane w spowodowanym przez nas wypadku. Dobra polisa ubezpieczeniowa powinna zapewnić wypłatę odszkodowania tym, którzy w jakiś sposób ucierpieli w kolizji drogowej. Dzięki temu nie musimy samodzielnie pokrywać zobowiązania w postaci pieniężnego zadośćuczynienia.

Zastanawiając się nad korzystnym ubezpieczeniem OC, można rozważyć ofertę proponowaną przez firmę Uniqa. Do wyboru mamy aż trzy pakiety: MINI, MAXI i MEGA. Różnią się od siebie zakresem działania, dlatego warto zastanowić się nad wyborem. Wybierając polisę OC Uniqa, zyskujemy często dostęp do dodatkowych korzyści, w tym również atrakcyjnych zniżek czy Zielonej Karty.