Pakiety zdrowotne

Zapewnij sobie, swoim bliskim lub współpracownikom odpowiednie wsparcie medyczne, a także o wiele szybszy dostęp do konsultacji lekarskich, badań czy świadczeń szpitalnych. Sprawdź, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie zdrowotne.

Pakiety zdrowotne – dlaczego warto z nich korzystać?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to świetne rozwiązanie dla osób, które często korzystają z prywatnej opieki medycznej. Miesięczna składka takiej polisy jest zwykle o wiele niższa niż pojedyncza wizyta u specjalisty. W zależności od wybranego ubezpieczyciela wariant podstawowy może wynosić około 50 złotych.

Dzięki posiadaniu prywatnej polisy zdrowotnej czas oczekiwania na wizytę jest o wiele krótszy niż w przypadku świadczenia z ramienia NFZ. Oprócz tego zyskujesz dostęp także do specjalistów, którzy nie świadczą swoich usług w publicznych przychodniach oraz do prywatnych przychodni specjalistycznych. Na uwagę zasługuje również fakt, że w przypadku prywatnego ubezpieczenia nie jest wymagane posiadanie skierowania, co dodatkowo skraca czas oczekiwania na wizytę.

W ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, w zależności od wybranego ubezpieczyciela oraz pakietu, możesz liczyć również na:

  • badania specjalistyczne;
  • testy diagnostyczne;
  • zabiegi ambulatoryjne (wymagające od pacjenta pozostania w placówce dłużej niż 24 godziny);
  • dostęp do rehabilitacji;
  • świadczenia szpitalne.

Kiedy nie zadziała ubezpieczenie zdrowotne?

Istnieją sytuacje, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłacania odszkodowania. Informacje na ten temat zawsze znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, a dokładniej w części dotyczącej wyłączenia odpowiedzialności. Radzimy, aby zawsze zapoznać się z jego treścią, żeby w przyszłości uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i zaskoczenia. Wyłączenie odpowiedzialności może obejmować:

  • samookaleczenie;
  • choroby będące wynikiem wad wrodzonych;
  • stosowanie leków wbrew zaleceniom lekarza, również skutki spożycia alkoholu lub substancji odurzających;
  • sytuacje mające miejsce w przypadku próby popełnienia przestępstwa.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z wyborem polisy zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami ubezpieczeniowymi.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: