Ubezpieczenie zdrowotne

Każda osoba zamieszkująca na stałe na terenie Polski ma możliwość oraz obowiązek korzystania z obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego w ramach NFZ. Dzięki temu bezpłatnie możemy skorzystać z pomocy lekarza w razie choroby bądź urazu fizycznego. Często jednak konieczna okazuje się wizyta u specjalisty, a na tą – w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia – możemy czekać bardzo długo. Właśnie dlatego warto rozważyć wykupienie polisy zdrowotnej.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – co zyskujemy za jego sprawą?

Na swoją kolejkę do lekarza przyjmującego na NFZ możemy czekać nawet kilka miesięcy. Dla wielu osób tak odległy termin może zaprzepaścić szansę na całkowite wyleczenie. Dodatkowo nie da się ukryć, że znaczna część specjalistów prowadzi prywatne gabinety, gdzie, oczywiście za opłatą, możemy znacznie szybciej uzyskać potrzebną pomoc, na dodatek nie musimy posiadać stosownego skierowania.

Pacjenci korzystający z prywatnej opieki zdrowotnej niejednokrotnie przekonują się na własnej skórze, że lekarze poświęcają im więcej uwagi, a sam proces leczenia czy rehabilitacji jest zdecydowanie bardziej komfortowy. Jakość świadczeń jest z reguły bardzo wysoka, na dodatek często zyskujemy wówczas dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego, który może być niezbędny w diagnostyce danego schorzenia. Ponadto, dzięki posiadaniu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, dopasowujemy pomoc lekarską do własnych, indywidualnych potrzeb.

Jednocześnie warto pamiętać, że wykupiona polisa zdrowotna nie jest alternatywą dla opieki w ramach NFZ, a jej uzupełnieniem. Dlatego wciąż trzeba regularnie płacić składki za państwowe ubezpieczenie.

Co jest istotne przy wyborze prywatnej polisy zdrowotnej?

Zakres świadczeń jest najważniejszy, jeśli zastanawiamy się nad wykupieniem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. W związku z tym należy wziąć pod uwagę m.in.:

  • wysokość składki – powinna być dopasowana do naszych możliwości finansowych;
  • lokalizację placówek, z której będziemy mogli korzystać;
  • sytuacje, które nie są objęte ubezpieczeniem – czyli tzw. wyłączenie odpowiedzialności, które zostaje zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia;
  • rodzaje dostępnych badań;
  • limit wizyt.

Ubezpieczenie zdrowotne można obecnie wykupić zarówno bezpośrednio w placówce ubezpieczyciela, jak i poprzez internet. W podjęciu decyzji względem wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego może pomóc Unilink S.A. Dzięki doradztwu naszych wykwalifikowanych agentów sprawdzisz, która polisa będzie najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb. Dobra opieka zdrowotna ma pierwszorzędne znaczenie.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: