Zgłoszenie szkody w MTU

Niezależnie od tego czy jesteś wieloletnim, doświadczonym kierowcą, czy może dopiero zdałeś egzamin i odebrałeś prawo jazdy, wypadek lub stłuczka na drodze może zdarzyć się każdemu. Takim sytuacjom bardzo często towarzyszy ogromny stres, dlatego warto wcześniej zapoznać się z poniższymi informacjami, aby ewentualny proces zgłaszania szkody przebiegał szybko i sprawnie.

Jeśli doszło do zdarzenia drogowego, powinniśmy o tym fakcie jak najszybciej poinformować swojego ubezpieczyciela. W towarzystwie ubezpieczeniowym MTU możesz zrobić to w następujący sposób:

  • telefonicznie – to zdecydowanie najszybszy sposób, który pozwoli Ci zgłosić szkodę bezpośrednio z miejsca zdarzenia;
  • za pośrednictwem Internetu – wystarczy wejść na stronę internetową ubezpieczyciela, a następnie wypełnić właściwy formularz. Należy wypełnić go prawidłowo, a następnie odesłać na adres towarzystwa ubezpieczeniowego;
  • za pomocą faxu – opis zdarzenia, oświadczenie sprawcy szkody, a także opis uszkodzeń wraz ze zdjęciami można przesłać pod podany numer.


Jeżeli doszło do kolizji drogowej, w której żaden z uczestników nie poniósł obrażeń, a kierowcy są zgodni co do przebiegu zdarzenia - mogą wypełnić gotowy formularz wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Należy pamiętać, że dokument powinien zostać sporządzony po jednym egzemplarzu dla każdego uczestnika kolizji. Co ważne, taki dokument nie stanowi dowodu przyznania się do winy. W tym celu sprawca powinien spisać oświadczenie sprawcy kolizji. Oba druki do pobrania poniżej.

Dokumenty do pobrania:
Wzór oświadczenia sprawcy kolizji drogowej >>
Formularz wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym >>