Ubezpieczenia dla sportowców

Aktywność fizyczna to coś, co jest częścią życia wielu z nas. Niezależnie od rodzaju uprawianego sportu – niekiedy ryzykujemy zdrowiem, które możemy stracić w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku czy kontuzji. Każda z dyscyplin niesie za sobą różne niebezpieczeństwa – bieganie, wspinaczka, nurkowanie… Dlatego o ubezpieczeniu warto pomyśleć już dzisiaj, aby zapewnić ochronę finansową sobie i swojej rodzinie.

Ubezpieczenie dla sportowców – przed czym chroni?

Tego rodzaju ubezpieczenie (mowa głównie o wariancie NNW sport) ma za zadanie chronić zainteresowanego w przypadku nie tylko śmierci, ale także nieszczęśliwego wypadku, którego skutkiem jest również uszczerbek na zdrowiu. Takie dodatkowe zabezpieczenie gwarantuje wypłatę odszkodowania zarówno Tobie, jak i Twoim bliskim. Poszczególne pakiety można natomiast rozszerzyć, dzięki czemu możliwe jest także uzyskanie wsparcia finansowego w momencie pobytu w szpitalu związanego choćby ze złamaniem którejś z kończyn. Polisy dla sportowców przeznaczone są zarówno dla uprawiających sporty, jak i trenerów, instruktorów lub osób uczęszczających do szkół bądź uczelni sportowych.

Przydatne jest to zwłaszcza wtedy, gdy często bierzemy udział w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych – krótkich biegach, maratonach, triathlonach, zawodach pływackich, runmageddonach, ale też rywalizacjach kolarskich i innych.

Jakie ubezpieczenie dla sportowców warto wybrać?

Wybór polisy dla sportowca powinien być uzależniony przede wszystkim od uprawianej dyscypliny. Niektóre ze sportów znacznie bardziej narażają trenującego na wystąpienie kontuzji, dlatego też ubezpieczyciele mogą wymagać zastosowania w umowie dodatkowych zapisów i innych warunków – warto o tym pamiętać.

Szczególnie kontuzjogenne aktywności (jak choćby wspinaczka) mogą być mało opłacalne dla samego ubezpieczyciela. Co zrobić w takim przypadki? Przed podpisaniem dokumentów należy dokładnie sprawdzić, czy mamy zagwarantowane pełne bezpieczeństwo. Szczegółowa weryfikacja powinna dotyczyć również tego, czy polisa obejmuje zawody sportowe – te, które odbywają się na terenie naszego kraju, jak i poza granicami.

Każdego, kto uprawia sport – zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie – zachęcamy do spotkania z pracownikiem naszej multiagencji Unilink S.A. Jesteśmy pewni, że uda się nam znaleźć korzystne dla Państwa rozwiązanie, które pomoże w ochronie życia czy zdrowia oraz ochroni przed przykrymi konsekwencjami odniesionej kontuzji. Zapraszamy do odwiedzenia jednej z naszych placówek.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: