Ubezpieczenie komputera

W obecnych czasach komputer dla wielu osób stanowi podstawowe narzędzie pracy czy też urządzenie służące do rozrywki. Aktualnie na rynku ceny komputerów/laptopów mogą być różne, znajdziemy zarówno stosunkowo tanie, jak i kosztowne modele. Jednak bez względu na cenę większości osób z pewnością zależy na tym, aby ich komputer (laptop) oraz przechowywane w nim treści zawsze były bezpieczne. Sprawdź, w jaki sposób zabezpieczyć swojego laptopa przed kradzieżą lub innymi szkodami.

Ubezpieczenie komputera i laptopa – jakie wybrać?

Obecnie na polskim rynku istnieją dwie opcje do wyboru. Pierwsza to możliwość przedłużonej gwarancji. Zwykła gwarancja komputera i laptopa trwa 2 lata. Przedłużoną gwarancję możesz kupić w większości sklepów, które w swoim asortymencie posiadają komputery/laptopy lub możesz wykupić ją razem ze sprzętem. Przedłużona gwarancja obejmuje okres 5 lat. Takie rozwiązanie daje Ci pewność, że w momencie awarii swojego urządzenia możesz liczyć na bezpłatną naprawę i niezbędną pomoc.

Pierwsze rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ klient posiadający przedłużoną gwarancję nie może spotkać się z odmową naprawy lub serwisowania swojego uszkodzonego sprzętu. Wystarczy, że zaniesie go do sklepu, w którym pierwotnie dokonał zakupu.

Polisa ubezpieczeniowa

Drugim rozwiązaniem jest wybór typowej polisy ubezpieczeniowej dla swojego komputera/laptopa. Większość czołowych towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie ubezpieczenie sprzętu dla firm, jak i klientów indywidualnych. W przypadku przedsiębiorstwa sytuacja jest prostsza, gdyż ubezpieczyciele oferują im specjalne polisy dotyczące ubezpieczenia komputera/laptopa jako sprzętu elektronicznego.

Indywidualni właściciele komputerów/laptopów mogą objąć swój sprzęt ubezpieczeniem w ramach polisy domu lub mieszkania. Warto jednak pamiętać, że taki rodzaj polisy działa tylko w obrębie ubezpieczonego przez nas budynku czy lokalu. Dlatego też, jeśli przykładowo nasz laptop ulegnie uszkodzeniu w trakcie podróży, nie otrzymamy odszkodowania od swojego ubezpieczyciela.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących tej oferty zachęcamy do kontaktu z naszymi agentami ubezpieczeniowymi.

Zostaw kontakt
Oddzwonimy do Ciebie

Zobacz także: